تعداد موارد : 6086 خبر5640 - 1
مرتب سازی براساس :
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در رساله‌های فقهی ما گاهی به مسائلی که اصلا در جامعه مطرح نیست، پاسخ داده شده اما به بسیاری از مسائلی ـ اجتماعی یا سیاسی ـ که در جامعه وجود دارد پاسخی داده نشده است. چرا نباید یک کرسی درس خارج فقه سیاسی در حوزه‌های علمیه جاهن تشیع تشکیل نشود؟
منبع: http://ijtihad.ir
تاریخ خبر: 1391/7/3
رییس مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرگزاری حوزه با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: فرهنگ نامه اصول فقه در سال 89 در نمایشگاه بین المللی کتاب عرضه شد که تاکنون سه چاپ آن نیز تمام شده است.
منبع: http://islamicdoc.org
تاریخ خبر: 1391/7/2
به گزارش مرکز خبر و اطلاع­ رسانی جامعه ­المصطفی، وی افزود: «در مشهورترین مراکز علمی و دانشگاه‌های تخصصی غرب مانند سوربن فرانسه اساتید مسلمان با نام عالم و اندیشمند تدریس می‌کردند؛ همچنین تعداد بیشماری از دانشمندان غربی درس خوانده دانشگاه‌های اسلامی بودند»
منبع: www.miu.ac.ir
تاریخ خبر: 1391/7/2
«جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)» با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، ‌هنر و ارتباطات و مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) همایش «صحیفه جامعه رضویه» را چهارم مهر ماه برگزار می‌کند.
منبع: www.ibna.ir
تاریخ خبر: 1391/7/2
مرکز تنظیم و نشرآثار حضرت آیت الله العظمی بهجت(ره) بر آن شد تا نسبت به فراخواندن آثار هنری و تجسمی فراخوان نماید، این آثار در بخش هنرهای تجسمی شامل : نقاشی، گرافیک ، خوشنویسی و در بخش ادبی شامل ؛ شعر؛ داستان، مقاله و ... می‌باشد.
منبع: www.mtb.ir
تاریخ خبر: 1391/7/1
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه سراسر کشور، درس خارج فقه فناوری های نوین استاد حمید شهریاری سوم ذی القعده برابر با 30 شهریور ماه از ساعت 8 تا 9 در محل سالن اجتماعات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی برگزار می شود.
منبع: http://noorsoft.org
تاریخ خبر: 1391/6/26
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه تأکید کرد با مدرک گرایی در حوزه مخالف است و حتی مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب نیز بارها با این موضوع مخالفت کرده اند.
منبع: http://www.hawzahnews.com
تاریخ خبر: 1391/6/26
سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد رشته های مصرحه ذیل به منظور تحقق اهداف سازمانی خود با شرایط زیر داوطلب استخدام پیمانی نظامی ۵ ساله (مرد) می پذیرد.
منبع: http://www.estekhtam.com
تاریخ خبر: 1391/6/25
روحانی برجسته ایی که جرمش فقط طرفداری از حجاب اسلامی بود به چندین سال حبس محکوم شد.
منبع: http://jamnews.ir
تاریخ خبر: 1391/6/25
عضو شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان اظهار داشت: مرکز خدمات حوزه های علمیه قبل از این که بخواهد یک تشکیلات امدادی برای روحانیت و طلاب باشد، باید یک تشکیلات تربیتی و فرهنگ ساز برای روحانیت و طلاب باشد.
منبع: http://www.howzeh-qom.com
تاریخ خبر: 1391/6/25