تعداد موارد : 6086 خبر5780 - 1
مرتب سازی براساس :
یکی از اساتید برجسته معقول و منقول حوزه علمیه مشهد در موضوع تبلیغ و بایسته های حوزه سخنان مهمی را ایراد کرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بصیرت ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی آملی از اساتید برجسته فلسفه و فقه و اصول حوزه علمیه مشهد در گفتگوی اختصاصی با پایگاه رسالات به تشریح ویژگی ها و شرایط یک مبلغ ، تبلیغ اسلامی و آسیب هایی که مبلغان را تهدید می کند ، پرداخت و گفت : اکنون حوزه دچار گرفتاری‌هایی از جمله : کاغذ بازی، تشریفات، عناوین و مدارک و... شده است که سالیان زیادی ، دانشگاه‌ها به آن مبتلا بودند .
منبع: http://www.basiratnews.com
تاریخ خبر: 1391/5/15
امام خمینی(ره) پاسخگویی به نیازهای روزانه جامعه را مستلزم پیوند و همکاری بین حوزه و دانشگاه می‌دانستند، با اهتمام به این موضوع امروز جهاد دانشگاهی می‌تواند در این عرصه وارد شود و فعالیت‌های موفقی انجام دهد.
منبع: http://www.iqna.ir
تاریخ خبر: 1391/5/15
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بازدید از بخش حوزوی نمایشگاه قران گفت:برنامه های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی از لحاظ کمی وکیفی تقویت وارتقا پیدا می کند .
منبع: http://www.hawzahnews.com
تاریخ خبر: 1391/5/15
با هدف توسعه شناخت نسبت به مسائل و مباحث مربوط به حج و زیارت، و با تایید و مصوبه مصوبه شورای عالی حوزه های علمیه مجوز راه اندازی رشته تبلیغ با گرایش حج درمقطع سطح سه در موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) اخذ گردید.
منبع:
تاریخ خبر: 1391/5/14
امام جمعه تبریز با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر این که هیچ بن بستی در مسیر حرکت ملت ایران وجود ندارد، هرگونه تنگ نظری و غفلت در عمل به رهنمودها و مطالبات ایشان را غیرقابل جبران توصیف کرد.
منبع: http://www.hawzah.net
تاریخ خبر: 1391/5/14
مدیر مرکز پژوهش های قرآنی المهدی(عج) گفت: مؤسسه پژوهش های قرآنی المهدی از ابتدای شروع به کار فعالیت خود120اثر قرآنی شامل نرم افزار قرآنی، کتاب، مجله و محصولات علمی دیگر را تولید کرده است.
منبع: http://www.hawzahnews.com
تاریخ خبر: 1391/5/14
لباس مقدس روحانیت ذاتا لباس مقدسی است و در باره آن احادیثی از جمله: تعمموا تزدادوا حلماً؛ ذکر شده است در مقاله زیر به چند داستان که ارتباط با لباس روحانیت دارد اشاره می نمائیم.
منبع: http://www.tebyan.net
تاریخ خبر: 1391/5/14
مقام معظم رهبری در یکی از بیانات خود پیشنهاد مطالعه کتابی را می‌دهند و بیان می‌دارند: خودتان را برخوردار از معارف کنید. البته راهش آشنائى با قرآن، انس با قرآن، انس با نهج‌البلاغه، انس با صحیفه‌ سجادیه است. خیلى از این تردیدها و نگرانى‌ها و زنگارهائى که انسان در یک مواردى در دل دارد، با مطالعه‌ این ها تبدیل می‌شود به شفافیت و روشنى؛ انسان می فهمد، راه را می شناسد، کار را می شناسد، هدف را می شناسد. مثلاً مطالعه‌ کتاب «گفتارهاى معنوى» شهید مطهرى متناسب با همین ایام ماه رمضان است.
منبع: http://rasanews.ir
تاریخ خبر: 1391/5/12
رئیس مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی گفت: هم اکنون از سوی این مؤسسه، ترجمه همزمان قرآن کریم به 14 زبان زنده دنیا در حال انجام است.
منبع: http://www.hawzahnews.com
تاریخ خبر: 1391/5/12
برای دستگیری ضاربان سه طلبه آمر به معروف خیلی تلاش شد و تاکنون ضارب دو روحانی دستگیر و مجازات شدند ولی یک مورد از این ضاربان تاکنون دستگیر نشده و تعقیب او در حال انجام است.
منبع: http://mobaleghan.com
تاریخ خبر: 1391/5/11