راه‌اندازی شبکه ماهواره‌ای عرب زبان امام حسین(ع)

تاریخ خبر:
1391/03/11 09:15
اخبار اعضای پایگاه info@ofogh.hawzahqom.ir
شبکه ماهواره‌ای امام حسین علیه‌السلام که بیش‌از چهارسال از زمان راه‌اندازی و آغاز فعالیت آن می‌گذرد، بخش عربی خود را راه‌اندازی کرد. به گزارش شیعه آنلاین، پخش آزمایشی بخش عربی شبکه ماهواره‌ای امام حسین علیه‌السلام از نهم ربیع‌الاول گذشته آغاز شده، اما این شبکه قصد دارد در آینده‌ای نزدیک پخش رسمی خود را آغاز کند.

شبکه ماهوارهای امام حسین علیهالسلام که بیشاز چهارسال از زمان راهاندازی و آغاز فعالیت آن میگذرد، بخش عربی خود را راهاندازی کرد. به گزارش شیعه آنلاین، پخش آزمایشی بخش عربی شبکه ماهوارهای امام حسین علیهالسلام از نهم ربیعالاول گذشته آغاز شده، اما این شبکه قصد دارد در آیندهای نزدیک پخش رسمی خود را آغاز کند.

قابل ذکر است دفتر مرکزی شبکه ماهوارهای امام حسین علیهالسلام که خود را «حسینیهای فراتر از کهکشان» معرفی میکند، در شهر کربلای معلا قرار دارد و به سفارش و توصیه حضرت آیةالله سیدصادق شیرازی راهاندازی شد.

این شبکه ماهوارهای در شهرهای مختلف جهان نیز دفاتری دارد. فعالترین دفاتر شبکه ماهوارهای امام حسین علیهالسلام پساز شهر کربلا، در کشورهای جمهوری اسلامی ایران، لبنان، ایالات متحده آمریکا و آلمان است.

به گفته مسئولان این شبکه ماهوارهای، هدف اصلی این شبکه نشر معارف شیعی و تعظیم شعائر حسینی علیهالسلام است. اکنون بخش عربی این شبکه خود را «شبکه جوان شیعه» معرفی کرده است.