فراخوان بزرگ آثار مکتوب و نرم افزار رایانه ای پیامبر اعظم(ص)

تاریخ خبر:
1391/03/11 09:46
اخبار اعضای پایگاه
قابل توجّه نویسندگان، محقّقین، مترجمین، ناشران، ویراستاران، طرّاحان جلد، مراکز پژوهشی، مؤسّسات فرهنگی، توزیع کنندگان، فروشندگان کتاب و دارندگان کتابخانه های خصوصی... .

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت

به غـمزه مسئـــله آموز صد مدرس شد

قابل توجّه نویسندگان، محقّقین، مترجمین، ناشران، ویراستاران، طرّاحان جلد، مراکز پژوهشی، مؤسّسات فرهنگی، توزیع کنندگان، فروشندگان کتاب و دارندگان کتابخانه های خصوصی... .

با تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه یگانه منجی عالم بشریت حضرت حجت بن الحسن عسگری حضرت مهدی(عج) و سال پیامبر اعظم(ص)، پیام آور صلح، آزادی و آزادگی مؤسسه فرهنگی هنری طاووس الجنّه با اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رادیو معارف و تمامی مراکز فرهنگی پژوهشی کشور مصمّم است در آستانه این عید بزرگ کتابخانه تخصصی پیامبر اعظم(ص) و بانک اطلاعاتی مربوطه را با اهداف ذیل تأسیس نماید.

1. شناخت صحیح اسلام و قرآن از طریق آشنایی با سیره و شخصیت پیامبر اعظم(ص) و سرلوحه قرار دادن گفتار و رفتار پیامبر اعظم(ص) به عنوان قرآن مجسّم؛

2. ترویج فرهنگ قرآن و عترت و نمایش عظمت و منزلت اسلام با معرفی کلیه آثار مکتوب ارزشمندی که دربارة پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) نگاشته شده است؛

3. همیاری با محقّقین و پژوهشگران با ایجاد تسهیلات و امکانات از جمله تأمین منابع جهت تحقق اهداف والای تحقیق و پژوهش و بهره برداری عموم؛

4. تکریم و بزرگداشت نویسندگان، پژوهشگران، مترجمان، ویراستاران و طرّاحان جلد و تقدیر از ناشران و حمایت از آنان از طریق خرید کتب برای کتابخانه ها و اهداء در مناسبت ها؛

5. تهیه کتابنامه (معرفی کتاب با درج خلاصة اثر حداقل در 15-10 سطر.

توجه

افراد حقیقی و حقوقی (مخاطبان فوق) ضمن ارائه کاتالوگ، لیست آثار منتشره، ارسال فرم ذیل و 2 نسخه (یا حداقل نسخه ای) از آثار مکتوب (پایان نامه، تحقیقات و آثار اعضاء محترم هیأت علمی و محقّقان و دانشجویان، مقاله، کتاب و...) را با موضوعات ذیل ارسال نمایند.

1. پیامبر اعظم(ص) و خاندان مطهّرش(ع)؛ 2. موضوعات مختلف قرآنی و روایی؛ 3. انسان در قرآن؛ 4. زن از دیدگاه قرآن و عترت؛ 5. اشعار و کتب دینی، مذهبی و... .

مهلت ارائه آثار

حداکثر تا تاریخ سوم آبان (عید سعید فطر)

به آدرس: تهران/ خ شریعتی/ بین سمیه و طالقانی/ کوچه شهید حمید صدّیق/ پلاک 1/ طبقه دوم/ واحد 201/ مؤسسه فرهنگی هنری طاووس الجنه و یا به پست الکترونیکی payambar@tavosoljanah.com ارسال نمائید. ضمناً جهت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های 77534983-77602425021- و 09121481271-09126968654 تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس اینترنتی www.tavosoljanah.com مراجعه نمایید.

جوایز

بدیهی است ضمن بهره مندی از اجر معنوی به آثار برتر که در نیمه شعبان همزمان با سالروز ولادت یگانه منجی عالم بشریت اعلام می گردد جوایز ارزنده ای از قبیل هزینه سفر به هفت شهر عشق (مکه مکرّمه، مدینه منوّره، نجف اشرف، کربلای معلّی، کاظمین، مشهد مقدّس و سامرا) و سوریه، قم-جمکران و همچنین ده ها جوایز ارزشمند و نفیس دیگر تعلق خواهدگرفت.

لازم به ذکر است آثار رسیده از نظر محتوا، ویرایش، کیفیت چاپ و طراحی جلد مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

خلاصه ای از اثر در (ده تا پانزده) سطر به صورت تایپ شده در برنامه Wordبا فونت (لوتوس یا نازنین) در لوح فشرده (CD) به همراه اثر فرستاده شود.

خواهشمند است نسبت به اطلاع رسانی فراخوان به هر شکل ممکن به مخاطبان فوق اقدام، تا از اجر معنوی آن برخوردار گردید.