تدوین «دایرةالمعارف امام(ره)» و ترجمه آثار بنیانگذار انقلاب

تاریخ خبر:
1391/03/16 09:41
اخبار اعضای پایگاه www.ibna.ir
«دایرة‌المعارف امام خمینی (ره)» توسط دفتر موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در قم تدوین می‌شود. تاکنون یک سوم از این اثر آماده شده است. ترجمه مجموعه آثار امام (ره) به زبان عربی برای ارایه «موسوعة الامام الخمینی(ره)» نیز توسط این دفتر در حال انجام است./

حجت‌الاسلام حسن پویا، معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در قم با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: یکی از طرح‌های اصلی و حجیم این موسسه درباره امام خمینی (ره) تدوین و نگارش دایرةالمعارفی از زندگی و آثار ایشان در تمامی ابعاد است.

وی ادامه داد: در این دایرةالمعارف مباحثی نظیر خاندان، اجداد، استادان و اندیشه‌های خاص اجتماعی،سیاسی،علمی، حوزوی و دیگر مسایل مربوط به امام خمینی (ره) جمع‌آوری می‌شوند.

حجت‌الاسلام پویا افزود: «دایرةالمعارف امام خمینی (ره)» حدود هزار مدخل دارد. پرونده‌سازی برای این مدخل‌ها به پایان رسیده و تقریباً نیمی از مقالات هم نوشته شده‌اند و به این ترتیب یک سوم کار به پایان رسیده است. 

وی در پایان گفت: ترجمه مجموعه آثار امام (ره) به زبان عربی برای ارایه «موسوعة الامام الخمینی(ره)» نیز توسط دفتر موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در قم در حال انجام است و از حدود 60 عنوان اثر ایشان 50 عنوان آماده شده‌اند. این مجموعه تا آخر امسال منتشر می‌شود.