نام‌نویسی درس گفتارهای حضوری و مجازی مدرسه آفاق حکمت آغاز شد

تاریخ خبر:
1396/05/08 03:34
زمینه های تحصیلی منبع : خبرگزاری رسا
مدرسه آفاق حکمت ‌ثبت نام درس گفتارهای حضوری و مجازی دوره تابستانه خود را آغاز و آخرین مهلت برای نام نویسی را ۱۵ مردادماه اعلام کرده است.

مدرسه آفاق حکمت ثبت ‌نام درس گفتارهای حضوری و مجازی دوره تابستانه خود را آغاز کرده است. علاقه مندان تا 15 مردادماه فرصت دارند در این درسگفتارها ثبت نام کنند.

بر اساس این گزارش، با توجه به درخواست‌های علاقه‌مندانی که امکان حضور در این درس‌گفتارها را نداشتند، امکان استفاده‌ی مجازی از درس‌گفتارها نیز فراهم شده است.

همچنین دانش‌پژوهان محترمی که در این دوره ثبت‌نام کرده و در آزمون پایانی آن شرکت کنند، مشمول دریافت گواهی پایان دوره خواهند شد. این گواهی‌نامه معتبر به طور مشترک از طرف مؤسسه علمی فرهنگی آفاق حکمت و دانشگاه باقرالعلوم (ع) صادر می شود.

گفتنی است، درس‌گفتارهای حضوری دوره تابستانه مدرسه آفاق حکمت به شرح زیر است:

1. تاریخ علم فقه و اجتهاد از 19 مردادماه سال جاری در ۱۰ جلسه با استادی حجت الاسلام رضا اسلامی که  پنج شنبه ها به مدت ۵ هفته از ساعت ۱۶:۳۰ الی۱۹:۳۰  برگزار می شود.

2. تاریخ علم اخلاق از 18 مردادماه سال جاری در ۱۰ جلسه با استادی حجت الاسلام مهدی علیزاده، چهارشنبه ها به مدت ۴ هفته از ساعت ۱۶:۳۰ الی۱۹:۳۰ شروع خواهد شد.

3. تاریخ فلسفه اسلامی از نهم شهریورماه سال جاری در 10 جلسه با استادی محمد تقی چاوشی، پنج شنبه ها به مدت ۴ هفته از ساعت ۱۶:۳۰ الی۱۹:۳۰ اجرا می شود.

4. مروری براندیشه تجدد از 25 مردادماه سال جاری در ۸ جلسه با استادی مهدی مشکی،‌ چهارشنبه ها به مدت چهارهفته  ۴ هفته از ساعت ۱۶:۳۰ الی۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد.

همچنین درس‌گفتارهای مجازی دوره تابستانه مدرسه آفاق حکمت بدین شرح است:

1. سیرتفکر، فرهنگ و تمدن در اسلام، ایران و غرب در ۳۰ جلسه با استادی دکتر محمد رجبی.

2. طیف بندی حوزه علمیه در نسبت با علوم انسانی در ۳۲ جلسه با استادی آیات و حجج اسلام: محسن اراکی، سید محمد مهدی میرباقری، احمد واعظی، عبدالحمید واسطی، عبدالحسین خسروپناه.

3. جریان شناسی سیاسی فرهنگی تاریخ معاصر در ۳۰ جلسه با استادی موسی فقیه حقانی، منوچهر محمدی، صادق کوشکی و عادل پیغامی.

شایان ذکر است، ثبت نام مجازی این درس گفتارها یک هفته بعد از شروع دوره حضوری باز خواهد شد و علاقه مندان می توانند برای نام نویسی یا کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی مدرسه آفاق حکمت به نشانی www.afaghehekmat.ir  یا کانال تلگرامی: @afaghehekmat  مراجعه کنند.