پذیرش تحصیلی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی آغاز شد

تاریخ خبر:
1396/09/21 10:27
زمینه های تحصیلی منبع : خبرگزاری رسا
پذیرش طلاب در مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برای تحصیل در مقطع کارشناسی سال ۹۸- ۹۷ آغاز شد.

محمد حسین جمالی، رییس اداره خدمات آموزشی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) از آغاز پذیرش طلاب برای تحصیل در مقطع کارشناسی سال ۹۸-۹۷ در این مرکز علمی خبرداد.

جمالی اظهار داشت: مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) هر سال با نظارت سازمان سنجش در مقطع کارشناسی از بین برادران و خواهران رسمی حوزه علمیه در دوره حضوری ویژه برادران و دوره نیمه حضوری برادران و خواهران دانشپژوه میپذیرد.

وی عنوان کرد: تعداد پذیرش این مرکز علمی در دورههای حضوری برای هر رشته از 15 تا 20 نفر خواهد بود اما در رشتههای نیمه حضوری محدودیتی در ظرفیت وجود ندارد و داوطلبان به محض دارا بودن شرایط اختصاصی پذیرش، میتواند در این مجموعه تحصیل کند.

جمالی با بیان این که در مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) رشتههای مختلفی در مقطع کارشناسی تدریس میشود، ابراز داشت: معارف قرآنی، علوم قرآنی، اخلاق، ادیان، زبان، اقتصاد، تاریخ، حقوق، فلسفه، کلام، مدیریت، جامعهشناسی، روانشناسی، علوم تربیتی و علوم سیاسی 15 رشتهای است که داوطلبان میتوانند در دفترچه انتخاب رشته، آنها را انتخاب کنند.

رییس اداره خدمات آموزشی این مرکز علمی تصریح کرد: اتمام سطح یک حوزه علمیه، اشتغال رسمی به تحصیل و موفقیت در آزمون کتبی و شفاهی شرایط اختصاصی پذیرش در این مؤسسه است.

وی خاطرنشان کرد: فقه، اصول فقه، منطق، ادبیات عرب در حد مقدمات حوزه علمیه و ادبیات فارسی و زبان انگلیسی منابع آزمون کتبی و شفاهی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) به شمار میآید.

جمالی گفت: پذیرش تا پنجم دی ماه سال جاری تمدید شده است و آزمون ورودی نیز 27 بهمن ماه 96 برگزار خواهد شد.  

گفتنی است، علاقهمندان برای ثبتنام در مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) و کسب اطلاعات بیشتر از کیفیت ثبتنام، دریافت کارت ورود به جلسه، زمان اعلام نتایج و... میتوانند به پایگاه اینترنتی این مرکز علمی به تارنمای http://paziresh.iki.ac.ir مراجعه کنند.