نیمه مرداد آخرین مهلت ارسال اثر به جایزه ادبی یوسف

تاریخ خبر:
1397/05/10 10:43
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. منبع : خبرگزاری فارس
نویسندگان و علاقه‌مندان تا ۱۵ مرداد فرصت دارند آثار خود را به هشتمین «جایزه ادبی یوسف» در یزد ارسال کنند.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری یزد با بیان اینکه هشتمین جایزه ادبی یوسف «داستان کوتاه» به همت اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و همکاری برخی نهادها از جمله حوزه هنری یزد برگزار می‌شود، اظهار داشت: انعکاس و انتقال میراث گران‌سنگ هشت سال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی با بهره‌گیری از زبان هنر از مهم‌ترین اهداف این رویداد ادبی است.

وحید حُسنی تعامل و هم‌افزایی در رویدادهای ادبی استان را از برنامه‌های این مرکز عنوان کرد و افزود: این جشنواره به منظور پاسداشت شهید یوسف ملک‌شامران از شهدای هنرمند کشور برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: دفاع مقدس، دفاع از حریم اهل‌بیت (ع)، مقاومت و بیداری اسلامی موضوع اصلی و مقاومت ۴۵ روزه خرمشهر و حماسه فتح خرمشهر موضوع بخش ویژه این جایزه است.

حُسنی با اشاره به اینکه علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از شرایط جشنواره به فراخوان منتشر شده مراجعه کنند، ادامه داد: توجه به ویژگی‌های بومی هر استان، پرداخت به حماسه آفرینی‌های رزمندگان هر استان در عملیات‌ها و یگان‌های استان، دستاوردهای استانی دفاع مقدس و تبعات این حماسه‌آفرینی در استان، شخصیت‌های شناخته شده دفاع مقدس استان، استفاده از زبان و گویش‌های محلی امتیاز ویژه خواهد داشت.

در مراسم اختتامیه به برگزیدگان، جوایز ارزنده‌ای اهدا و آثار برتر به مرحله کشوری جایزه ادبی یوسف ارسال خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا نیمه مردادماه به اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان واقع در خیابان شهید تیمسار فلاحی، جنب پارک آزادگان، تیمسار فلاحی ۱۱ (خواجه حافظ) کدپستی: ۸۹۱۶۸۷۶۵۴۴ ارسال یا از طریق پست الکترونیک  yousofj97@gmail.com اقدام کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۲-۳۸۲۶۵۵۵۱-۰۳۵تماس بگیرند.