نرم‌افزار میراث مشترک هند و پاک تولید شد

تاریخ خبر:
1397/10/18 11:11
تازه های علمی ، پژوهشی ، نشر منبع : نورسافت
به همت کارشناسان و محققان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، نرم‌افزار میراث مشترک هند و پاک تولید و به‌زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
به همت کارشناسان و محققان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) و با همکاری مجمع ذخائر اسلامی، نرم‌افزار میراث مشترک هند و پاک تولید و به‌زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است متن کامل 49 عنوان کتاب (28 تصویری و21 متنی) از آثار تاریخی بنام و مشهور خطه هندوستان و پاکستان به زبان فارسی، در موضوعاتی مانند: کتاب‌شناسی، ادبیات، تاریخ، فلسفه و جغرافیا، محتوای علمی این نرم‌افزار را تشکیل می‌دهد.

مهابهاراتا، تحفة الفضلاء فى تراجم الكملاء، رامایانا و یادداشت‌های طبی در نسخه‌های هند و پاک، از جمله کتاب‌هایی است که این نرم‌افزار در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد.

این گزارش می افزاید: جستجو به روش‌ های گوناگون در الفاظ و عبارات متن و فهرست کتاب‌ های برنامه، قابلیت ارتباط و مقایسه بین متون، امکان محدود کردن دامنه نمایش و جستجو، دسترسی متن قرآن کریم، ارتباط واژگان متون برنامه با چند دوره لغت‌نامه و نیز امکان یادداشت برداری از جمله قابلیت‌های پژوهشی نرم‌افزار میراث مشترک هند و پاک می‌باشد.