مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران افتتاح شد

تاریخ خبر:
1397/10/19 10:11
همه اخبار منبع : خبرگزاری حوزه
مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور در قم افتتاح شد.

آیین افتتاح مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه های علمیه خواهران در سالن اجتماعات مرکز مطالعات زن و خانواده در قم برگزار شد.

در این مراسم «حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور» مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور و پژوهشگران عرصه زن و خانواده حضور یافتند.

مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران به همت معاونت مرکز مدیریت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران و با هدف ترویج فرهنگ پژوهش و تولید علم در میان طلاب خواهر راه‌اندازی شده است.

بر اساس این گزارش، «حجت‌الاسلام علی‌اکبر حصاری» در این مراسم اظهار کرد: مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران، امکان دسترسی محروم‌ترین و دورترین نقاط کشور را به استادان پر سابقه و پژوهشگران حوزوی فراهم می‌کند و گام بلندی برای ایجاد و توسعه عدالت علمی حوزه‌های علمیه در سراسر کشور است.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور ضمن تشکر از استادان و پژوهشگران فعال در مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران افزود: تعداد زیادی از فاضلان و پژوهشگران برتر حوزه‌های علمیه همکاری خوبی با مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران دارند.

وی تصریح کرد: تشکیل این مرکز به این دلیل بود که طلاب مناطق دوردست کشور برای فعالیت‌‌های پژوهشی خود با مشکلات زیادی روبرو بوده و دسترسی‌ مناسبی به منابع اطلاعاتی و مشاوران پژوهشی نداشتند و ناچار می‌شدند برای تکمیل فعالیت‌های پژوهشی خود به قم سفر کنند.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه استادان این مرکز نیازهای مربوطه طلاب خواهر را در عرصه پژوهش برطرف می‌کنند تشریح کرد: سعی کردیم با استفاده از منابع دیجیتال در این مرکز از حیرت و سرگردانی طلاب خواهر در امر پژوهش بکاهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حصاری عنوان کرد: امروز در کنار افتتاح مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران، از حدود شش مورد از فعالیت‌های پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران نیز رونمایی می‌شود.