اعطای کمک هزینه تحصیلی به قاریان و حافظان قرآن/ ۲۵ اسفند آخرین مهلت ارسال مدارک

تاریخ خبر:
1397/12/20 10:55
همه اخبار منبع : خبرگزاری فارس
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به اعطای کمک هزینه تحصیلی به قاریان و حافظان نخبه گفت: این افراد تا ۲۵ اسفند‌ماه سال جاری برای ارسال مدارک مهلت دارند.

سیدمصطفی حسینی در خصوص طرح پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاریان قرآن کریم اعلام کرد: دانشجویان مشمول این آیین‌نامه هرچه زودتر باید اسناد هزینه خود را برای دریافت شهریه به سازمان اوقاف و امور خیریه بر اساس شرایط اعلام شده در سایت به نشانی http://quraniran.ir/SitePages/view-۲۰۰۵.aspx ارسال کنند.

وی در ادامه افزود: پیگیری‌های متعددی از درون و بیرون سازمان صورت گرفت تا ما در سال ۱۳۹۷ شامل رشد قابل توجه بودجه برنامه مذکور باشیم ولی متأسفانه برخی از دانشجویان به علت عدم آگاهی و یا بعضاً مسامحه کاری اسناد خود را بعد از سال جاری برای ما ارسال می‌کنند که این امر باعث مشکلاتی برای دانشجویانی خواهد بود که در آینده می‌خواهند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در ادامه به ارسال درخواستی به سازمان‌های مرتبط مبنی بر ارسال پیامک به افرادی که مدرک حفظ تخصصی (درجه ۱،۲،۳،۴،۵) از سازمان تبلیغات و قاریانی که از شورای عالی قرآن مدرک تخصصی گرفته‌اند و افرادی که از طریق مسابقات اوقاف موفق به کسب رتبه استانی و کشوری نائل آمده‌اند اشاره کرد و مجدداً خواست سازمان‌های مذکور اطلاع‌رسانی کاملی در این خصوص داشته باشند.

حسینی در ادامه به تبیین بند ۲ اصلاحیه درخصوص تسهیل پرداخت شهریه افرادی که معدل آنها زیر ۱۶ است پرداخت و ادامه داد: به دلیل سخت‌گیرانه بودن بند عدم پرداخت شهریه به افرادی که معدل آنها زیر ۱۶ شده است این بند اصلاح شد و افرادی که معدل ترم مهر و بهمن ۹۷ -۹۸ آنها زیر ۱۶ باشد می‌توانند اسناد خود را برای دریافت شهریه ارسال کنند.

در پایان رئیس مرکز امور قرآنی ضمن اعلام بیست‌وپنجم اسفند‌ماه سال جاری به عنوان آخرین مهلت جمع‌آوری اسناد هزینه‌ای دانشجویان مشمول این طرح، تأکید کرد: تحویل مدارک از سوی دانشجویان در مهلت مقرر ضروری است و در صورت ارسال مدارک در سال ۹۸ مسئولیت عدم پرداخت شهریه این افراد به عهده خود آنان خواهد بود.

گفتنی است، جهت ارتباط با بخش دریافت کمک هزینه تحصیلی می‌توانید از طریق پل‌های ارتباطی زیر اقدام کنید:
کانال پیام رسان بله: ble.im/tahsilat_۱۳۹۰
کانال پیام رسان سروش: sapp.ir/tahsilat_۱۳۹۰
فقط پیام رسان بله و سروش: ۹۰۱۶۰۲۳۹۲۳
تلفن:۰۲۱۶۴۸۷۲۶۴۰