مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر ویژه طلاب پایه هشت به بالا؛ دانش پژوه می پذیرد

تاریخ خبر:
1398/01/20 12:46
زمینه های تحصیلی رسا نیوز
معاون آموزش مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر از پذیرش طلبه برای این مرکز ویژه طلاب پایه هشت به بالا برای دوره تکمیلی فقه و اصول، خارج عمومی و خارج تخصصی در قم خبرداد.

حجت الاسلام سید رحیم میرزاده معاون آموزش مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر(عج) در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، از پذیرش این مرکز برای سال تحصیلی جدید خبرداد و گفت: این مرکز جهت تکمیل ظرفیت در پایه هشت و ورودی خارج عمومی و خارج تخصصی از طلاب محترمواجد شرایط برای تحصیل در این مرکز پذیرش می کند.

وی با اشاره به شرایط پذیرش پایه هشت عنوان کرد: حداقل معدل 18، داشتن پرونده فعال تحصیلی در مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، عدم اشتغال علمی و اجرایی در مراکز حوزوی و غیر حوزوی و قبولی در مصاحبه علمی از جمله شرایط پذیرش است به علاوه این که افراد باید به شرکت در دروس و رعایت مقررات مرکز تا پایان دوره متعهد باشند.

معاون آموزش مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر(عج) اضافه کرد: شرایط پذیرش در دوره خارج عمومی داشتن حداقل معدل 17 در دروس فقه و اصول سطح 2 و اتمام دروس کتبی و شفاهی پایه دهم، موفقیت در آزمون کتبی و شفاهی و سایر شرایط بیان شده در مورد پذیرش پایه هشت است.

وی با اشاره به گروه های تخصصی فقه اقتصاد، فقه تربیت، فقه جزا و فقه سیاست به عنوان سرفصل های پذیرش طلاب برای دوره خارج تخصصی عنوان کرد: گواهی حداقل چهار سال شرکت در دروس خارج، موفقیت در آزمون شفاهی و گذراندن پیش نیازهای برنامه تکمیلی در کنار شرایط عمومی بیان شده در قبل از جمله شرایط لازم برای پذیرش در این دوره به شمار می رود.

حجت الاسلام میرزاده تصریح کرد: مواد علمی مصاحبه پایه هشت از بحث قطع از کتاب رسائل و بخش محرمه از کتاب مکاسب مرحوم شیخ انصاری(ره) است و منبع آزمون کتبی و شفاهی خارج عمومی نیز بحث مفاهیم، عام و خاص و تنبیهات استصحاب از کتاب کفایه و بحث بیع فضولی و خیار شرط از کتاب مکاسب خواهد بود و آزمون کتبی این دوره نیز روز ششم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی با اشاره به امتیازات تحصیل در این مرکز یادآور شد: بهره مندی از اساتید مجرب، استفاده از کلاس های کم جمعیت، بهره مندی از اساتید راهنما، اعطای کمک هزینه تحصیلی و برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی بخشی از امتیازات این مرکز برای دانشپژوهان و طلاب گرامی است.

معاون آموزش مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر(عج) یادآور شد: علاقه مندان برای ثبت نام تا تاریخ 31 فروردین ماه می توانند با مراجعه حضور به مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر(عج) واقع در قم، ابتدای 45 متری صدوق، خیابان مفتح، کوچه 11، پلاک 5 مراجعه کنند؛ زمان مصاحبه علمی نیز از اول تا 15 اردیبهشت ماه سال جاری خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های 32930113-025 و 09198843655 تماس حاصل کرده یا به سایت مرکز به آدرس www. najah. ir مراجعه کنند. /1330/ج