هشدار سید حسن نصرالله همزمان با اجلاس ضدایرانی در مکه

تاریخ خبر:
1398/03/12 12:29
مطالب آزاد جام نیـوز
سید حسن نصرالله تاکید کرده، حزب الله لبنان به میزان کافی موشک ‎های هدایت شونده دقیق در اختیار دارد که بتواند با آن‎ها چهره منطقه را دگرگون سازد.

 پایگاه اطلاع رسانی شبکه الجزیره طی گزارشی به اظهارات سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان پرداخت.

در ابتدای این نوشتار که زیر عنوان "دبیر کل حزب الله هشدار داد، جنگ با ایران همه منطقه را فراخواهد گرفت" منتشر شده می خوانیم: «سخنان حسن نصرالله در شرایطی مطرح شده که رهبران کشورهای عربی در مکه گرد همه آمده اند تا درباره نفوذ روزافزون ایران، بحث و رایزنی کنند.»

الجزیره افزود: «دبیر کل جنبش سیاسی و نظامی حزب الله هشدار داد که هرگونه درگیری نظامی با ایران، تمام خاورمیانه را شعله ور خواهد ساخت.

حسن نصرالله، روز جمعه افزود آمریکا به خوبی می داند که جنگ با ایران در مرزهای این کشور محدود نخواهد ماند و همه منطقه را خواهد سوزاند. چنین جنگی موجب نابودی تمامی نیروها و منابع آمریکا در منطقه خواهد شد.»

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: «نصرالله علیرغم این هشدار گفته وقوع جنگ در منطقه بسیار بعید است چون آمریکا و متحدانش می دانند در صورت تهاجم علیه تهران، بهای سنگینی خواهند پرداخت.»

این گزارش می افزاید: «دبیر کل جنبش حزب الله که تحت حمایت ایران قرار دارد، این سخنرانی تلویزیونی را در شرایطی انجام داد که اعضای شورای همکاری خلیج [فارس]، سازمان کنفرانس اسلامی و اتحادیه عرب، نشستی اضطراری را مکه برگزار کرده اند.

این نشست برای مقابله با آنچه عربستان سعودی "نفوذ روزافزون ایران در منطقه" می خواند برگزار شده. این نشست همچنین با تشدید تنش ها بین آمریکا و ایران همزمان گشته است.»

الجزیره نوشت: «از زمانیکه دونالد ترامپ از توافق هسته ای 2015 بین ایران و قدرت های جهانی خارج شده، واشنگتن فشارها علیه تهران را سریعا افزایش داده است: تحریم ها را بازگردانده، به سمت به صفر رساندن صادرات نفتی ایران حرکت کرده، سپاه پاسداران ایران را در لیست گروه های تروریستی قرار داده و واحدهای نظامی آمریکا را به منطقه اعزام داشته است.

حزب الله در لیست گروه های تروریستی آمریکا، اتحادیه اروپا، شورای همکاری خلیج [فارس] و اتحادیه عرب قرار دارد و تاکنون چندین بار با اسرائیل جنگیده است.»

براساس این گزارش، سید حسن نصرالله تاکید کرده، حزب الله لبنان به میزان کافی موشک های هدایت شونده دقیق در اختیار دارد که بتواند با آن ها چهره منطقه را دگرگون سازد.