ارجاعات کتب با بهره گیری از ارجاع یابی هوشمند در پایگاه نورلایب

تاریخ خبر:
1398/04/12 02:55
تازه های علمی ، پژوهشی ، نشر نورسافت
با تلاش مهندسین بخش پردازش هوشمند بیش از 7 میلیون ارجاع در پایگاه نورلایب به صورت هوشمند استخراج و در اختیار کاربران قرار گرفت.

 پایگاه کتابخانه دیجیتال نور با بیش از یک دهه تجربه و دارا بودن بیش از 33000 جلد کتاب تخصصی در زمینه علوم اسلامی و انسانی، در تلاش است تا با بکارگیری به روزترین فناوری های نرم افزاری، کاربران را قادر سازد به سریع ترین و آسان ترین روش ممکن به منابع مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند.

در همین راستا، پایگاه نورلایب بعد از راه اندازی ارجاع هوشمند پاورقی ها، سرویس ارجاعات بر پایه پروژه لینک دهی هوشمند پاورقی کتاب ها را در این پایگاه راه اندازی و در اختیار پژوهشگران قرار داده است.

گفتنی است، هم اکنون کاربران پایگاه نورلایب می توانند با مراجعه به برگه ارجاعات کتب، شاهد لیست کتاب هایی باشند که مورد ارجاع کتاب جاری قرار گرفته اند.

تاریخ تشیع تاریخ تشیع

لازم به ذکر است، لیست ارجاعات در صفحه نمایش کتب و پایین تر از برگه های "فهرست" و "کتب مرتبط" و "آیات در کتب" قرار گرفته و با آیکن " کتاب و پیکانی که به طرف خارج از کتاب اشاره می کند"، از دیگر برگه ها متمایز شده و در اختیار کاربر قرار گرفته است.

همچنین پژوهشگران با مراجعه به لیست ارجاعات یک کتاب و با کلیک بر روی عبارت سبز رنگ: "مشاهده ارجاعات (..)"، از تعداد ارجاعاتِ کتاب جاری به آن کتاب آگاه و به صفحاتی از کتاب جاری که ارجاع در آن قرار دارد، راهنمایی می شوند.