رونمایی ازسامانه آموزش مجازی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت

تاریخ خبر:
1398/04/18 11:59
دوره های علمی و آموزشی خبرگزاری رسا
سامانه آموزش مجازی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت با حضور آیت الله سعیدی رونمایی شد.

در همایش طوبای معرفت که شامگاه دوشنبه در شبستان حضرت نجمه خاتون حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، باحضور آیت الله سعیدی از سامانه آموزش مجازی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) رونمایی شد.

حجت الاسلام احمدی در مراسم رونمایی از سامانه مجازی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) با بیان این که این مرکز فعالیت خود را گسترش داده است، گفت: مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) براساس وظیفه خود در راستای نشر قرآن کریم به مناسبت دهه کرامت در نزدیک به 50 مسجد دوره قرآنی خود را برگزار کرده است.

معاون فرهنگی آستان مقدسه حرم حضرت معصومه(س) ادامه داد: هدف از افزایش فعالیت های مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) افزایش دوره های قرآنی و شناسایی استعددهای قرآنی در نقاط محروم قم است؛ رسیدگی به مناطق محروم از سیاست های آستان مقدسه حضرت معصوم(س) به شمار می رود و تمامی 50 مسجد نیز در مناطق محروم قم قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای سیاست آستان مقدسه حرم حضرت معصومه(س) برای افزایش دوره های قرآن و حدیث، تصمیم گرفته شد که این دوره ها به صورت مجازی نیز برگزار شوند در نتیجه سامانه آموزش مجازی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) به همت مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات آستان راه اندازی شد.

حجت الاسلام احمدی افزود: شخصیت شناسی حضرت فاظمه(س) و تفسیر سوره انسان از دروس آموزش مجازی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) به شمار می روند که امیداوریم دامنه آموزش های مرکز، افزایش پیدا کرده و دوره ها از طریق فضای مجازی در اختیار تمام مردم قرار گیرد.