دوره معارف مهدویت در هرمزگان برگزار می شود

تاریخ خبر:
1398/05/17 12:44
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری حوزه
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان از برگزاری کارگاه «معارف مهدویت» با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان خبر داد.

راضیه سلطان عباسی ندوشن  در هرمزگان، گفت: کارگاه «معارف مهدویت یک» با حضور حجت الاسلام احمد فاضلی پور مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان رودان و محقق و مدرس حوزه و دانشگاه، به مدت سه روز در مدیریت حوزه علمیه خواهران هرمزگان برگزار می شود.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان با اشاره به اهمیت و ضرورت مباحث مهدوی و تبیین و ترویج صحیح مهدویت در سطح جامعه اسلامی، خاطر نشان شد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و دکترین گفتمان سازی مهدویت هدف از برگزاری دوره های آموزشی ترویج و تبیین معارف مهدویت و تربیت طلاب با نظریه جامعه مهدویت است.

وی، دانش افزایی و توانمندسازی مبلغه ها در جهت معرفت افزایی و گسترش معارف و فرهنگ مهدوی در جامعه بخصوص در میان جوانان و در نتیجه تشکیل و زمینه سازی حکومت مهدوی را از اهداف دیگر برگزاری دوره های مهدوی عنوان کرد.

عباسی با بیان اینکه دوره کوتاه مدت معارف مهدویت به مدت سه روز و با حضور 30 نفر از داوطلبان برگزار می شود، خاطر نشان شد: در آینده، دوره «کوتاه مدت دو» و دوره «بلند مدت مهدویت» با نام تربیت مربی معارف مهدویت برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان اظهار کرد: طلاب بعد از دوره سه روزه «معارف مهدویت یک» و برگزاری آزمون و کسب نمره و عضویت در پرتال جامع مهدویت گواهی نامه الکترونیکی به آن ها صادر شده و یک صفحه شخصی در پرتال جامع مهدویت به آن ها اختصاص داده می شود و در نهایت به عنوان کارشناس مهدویت در همایش ها و دوره های آموزشی در استان از توانمندی های علمی آن ها استفاده می شود.

 وی با اشاره به انگیزه بومی سازی اساتید آموزشی دوره های مهدوی، تصریح کرد: مبلغان بعد از دوره و کسب آموزش های لازم در مناسبت هایی همچون غدیر، محرم، صفر، در حسینیه ها، پایگاه های بسیج، تکایا، کانون مساجد و اداره ها و. .. به نشر معارف مهدویت خواهند پرداخت.