سفر زیارتی سوریه سال جاری از سر گرفته می شود

تاریخ خبر:
1398/08/11 01:40
مطالب آزاد خبرگزاری فارس
معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به احتمال از سرگیری اعزام های سوریه در سال جاری، گفت: زیرساخت ها برای برپایی سفر زیارتی به سوریه مهیا شده است و اکنون نیز در مرحله انعقاد قرارداد و همچنین برآورد هزینه ها هستیم.

سفر به سوریه در چند سال اخیر به دلیل حمله داعش و ناامنی در منطقه متوقف شد، اما از سال ۱۳۹۶ پس از اینکه سردار سلیمانی از پاکسازی سوریه و نابودی داعش خبر داد، زمزمه هایی درباره از سرگیری سفر به سوریه شنیده شد.

با وجود ایجاد امنیت در سوریه، سازمان حج و زیارت برای اهمیت امنیت بیشتر زائران برپایی اعزام های سوریه را به تعویق انداخت، تا اینکه سال گذشته رئیس وقت ستاد بازسای عتبات به آماده سازی مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) برای زائران اشاره کرد. از آن پس احتمال برای برپایی سفرهای سوریه قوت گرفت اما تاکنون خبری از اعزام های سوریه نیست.

در همین رابطه، اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در گفت وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به احتمال از سرگیری اعزام های سوریه اظهار داشت: زیرساخت ها برای برپایی سفر زیارتی به سوریه مهیا شده است و ما نیز در حال برنامه ریزی برای از سرگیری این سفر معنوی هستیم.

وی با بیان اینکه ما سعی داریم امسال سفر سوریه را برای زائران راه اندازی کنیم، افزود: ما آمادگی لازم را داریم و اکنون نیز در مرحله انعقاد قرارداد و همچنین برآورد هزینه ها هستیم که پس از نهایی شدن اعلام عمومی خواهد شد.

رضایی درباره امنیت در سوریه نیز خاطر نشان کرد: قبل از آغاز اعزام های سوریه امنیت لازم را بررسی می کنیم؛ البته اکنون نیز در دمشق امنیت برقرار است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون عمره و حج سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه اعزامهای سوریه بر اساس امکانات طرف سوری برنامه ریزی می شود، گفت: کاروان ها با توجه به امکانات سوریه طبقه بندی می شود و دفتر نمانیدگی ایران در سوریه پیگیر برپایی اعزام ها با توجه به امکانات مناسب برای زائران است.