جزئیات برگزاری آزمون مجازی ورودی حوزه های علمیه

تاریخ خبر:
1399/04/16 11:34
زمینه های تحصیلی خبرگزاری رسا
حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد جزئیات برگزاری آزمون ورودی حوزه های علمیه به صورت مجازی را تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد در گفت وگویی، با تشریح جزئیاتی از برگزاری آزمون ورودی حوزه ­های علمیه سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت مجازی گفت: هرچند اصل در مجامع علمی بر برگزاری آزمون های ورودی، به صورت حضوری است، لکن با توجه به شیوع روز افزون ویروس کرونا در اغلب مناطق کشور و لزوم حفظ سلامت یکایک افراد جامعه که امری غیر قابل انکار و مورد تأکید علما علی الخصوص مقام معظم رهبری(مدّظله ­العالی) و مراجع عظام تقلید(حفظهم­ الله) است، مرکز مدیریت حوزه های علمیه جهت پرهیز از اجتماعات و تبعات منفی آن، آزمون ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را با عنایت به شرح ذیل بصورت مجازی برگزار می کند:

۱- کلیه افرادی که اقدام به ثبت نام اولیه نموده اند (حداقل کد ملی و شماره همراه متقاضی در سامانه پذیرش وارد شده) می توانند در این آزمون شرکت نمایند و از امتیازات آن برخوردار گردند.

۲- داوطلبان محترمی که بدلیل عدم دسترسی به اینترنت و یا به هر دلیل دیگری، موفق به شرکت در آزمون نشوند می توانند از طریق کمیسیون پذیرش اقدام نمایند. بدیهی است در این کمیسیون شایستگی های لازم علمی و شخصیتی برای ورود به حوزه به عنوان یکی از شاخص های اصلی در نظر گرفته خواهد شد.

۳- متقاضیان محترمی که برخی از شرائط اولیه (معدل کلاسیک و سن) را نداشته باشند، نیز می­توانند از طریق کمیسیون پذیرش اقدام نمایند، شرائط پذیرش کمیسیونی در سایت پذیرش اطلاع رسانی می­شود.

یادآور می شود؛ افرادی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده و یا ثبت­ نام­شان ناقص است می توانند از تاریخ ۹۹/۴/۲۵ به سامانه پذیرش مراجعه و نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

داوطلبان برای اطلاعات بیشتر می توانند به سایت پذیرش حوزه های علمیه به آدرس https: //paziresh. ismc. ir/ و یا کانال اطلاع رسانی پذیرش در پیام رسان ایتا به آدرس https: //eitaa. com/pazireshhowzeh مراجعه کنند.