آشنایی با نرم افزار اندرویدی حیاة الامام زین العابدین

تاریخ خبر:
1399/06/25 12:14
تازه های علمی ، پژوهشی ، نشر خبرگزاری نورسافت
نسخه اندرویدی کتابِ «حیاة الامام زین العابدین علیه السلام» محصولی از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

دوران زندگانی امام سجاد علیه السلام از ادوار شگفت تاریخ تشیع و به لحاظ نهضت های شیعی و نمودارهای مجاهدت و تلاش توان فرسای آن حضرت و یارانش، یکی از پربارترین، تنبه آفرین ترین و عبرت انگیزترین دوران تاریخ شیعه به شمار می رود.

سرگذشت این امام بزرگوار، تاریخ زندگانی انبیاء و مرسلین را به خاطر می آورد و از هر جهت همانند آنهاست؛ زیرا که او در زهد، تقوا و توجهش به خدا همچون حضرت مسیح و در گرفتاری، صبر و تحملش نظیر حضرت ایوب و در عزم راستین و اخلاقِ والایش همانند رسول خدا حضرت محمد صلی الله علیه و آله است

کتابِ "حیاة الإمام زین العابدین علیه السلام، دراسة و تحلیل" اثر باقر شریف قرشی دانشمند معاصر (متوفی 1433ق)، تحلیلی از زندگانی امام سجاد علیه السلام از دوران امامت و ابعاد مختلف زندگانی آن حضرت به زبان عربی است که به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) در قالب نرم افزار همراه برای سیستم عامل اندروید تولید و عرضه شده است.

گفتنی است، تحقیقاتی که در این کتاب دو جلدی توسط مؤلف انجام گرفته است بر اساس موثق ترین منابع خطی و چاپی است که مجموعه دانش های مورخان و راویان می باشد و در بیشتر رویدادها و تصاویری که مؤلف ترسیم کرده به یک منبع بسنده نشده بلکه به جهت تأکید بیشتر و دلالت بیشتر بر مقصود مورد نظر از مآخذ و منابع مختلف استفاده شده است.

جستجو در متن و فهرست کتب، دسترسی به تاریخچه جستجو، پیمایش در متن از طریق فهرست عناوین و صفحه، دسترسی آسان به پاورقی ها، حاشیه نویسی، رنگی کردن متن، علامت گذاری، اشتراک گذاری متن، تنظیم نمایش اعراب، تنظیم نحوه حرکت بین صفحات، تنظیم فونت و فاصله خطوط، تنظیم حالت مطالعه در شب، تنظیم نور صفحه، فهرست کتب براساس موضوع، نویسنده و دلخواه کاربر، نمایش فهرست بصورت خلاصه، لیستی و یا جدولی، مرتب سازی فهرست براساس عنوان و زمان مطالعه و. . . از جمله امکاناتی است که کاربر با نصب نرم افزار اندرویدی کتاب حیاة الامام زین العابدین علیه السلام بر روی موبایل یا تبلت خود می تواند از آن ها بهره مند گردد.

• جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نرم افزار اندرویدی حیاة الامام زین العابدین علیه السلام، اینجا کلیک کنید.