دیدار معاون اجرایی آستان مقدس شاهچراغ با رئیس مرکز نور

تاریخ خبر:
1399/08/20 01:37
مطالب آزاد خبرگزاری نورسافت
دکتر بهرامی: چرخۀ دقیقِ تولیدِ محصولات پژوهشی در مرکز نور، اصلی ترین دلیل برای اتقان و اعتماد بالای کاربران به محصولات نور است.

دکتر محسن نعمتی معاون اجرایی آستان مقدس احمد بن موسی شاهچراغ ضمن حضور در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدحسین بهرامی رئیس مرکز نور دیدار و گفتگو کرد.

گفتنی است، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهرامی ضمن خوشامدگویی به میهمانان، به تشریح اهداف تأسیس مرکز مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی پرداخت و دستاوردها، اقدامات و محصولات پژوهشی نور را در راستای تولید محتوای باکیفیت اسلامی و حمایت از محققین علوم اسلامی عنوان کرد.

وی با اشاره به فراگیری استفاده از محصولات نور در میان پژوهشگران حوزه های مختلف علوم اسلامی، افزود: امروزه به لطف تلاش های صورت گرفته در سه دهه گذشته توسط نخبگان حوزوی و دانشگاهی در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، هیچ فعالیت آموزشی و پژوهشی در حوزه علوم اسلامی انجام نمی شود مگر آنکه در سامان دادن به آن پژوهش از محصولات مختلف و متنوع مرکز نور استفاده شده باشد.

در ادامه این جلسه دکتر بهرامی به نحوه تولید محتواهای دیجیتال در مرکز نور پرداخت و چرخۀ دقیقِ طراحی شده برای تولیدِ محصولات پژوهشی در مرکز نور را دلیلی بر اتقان و اعتماد بالای کاربران به محصولات نور دانست که منجر به ایجاد مرجعیت برای مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در میان پژوهشگران شده است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در بخش دیگری از سخنان خود به رسالت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و ایجاد زیر ساخت های لازم در جهت تسریع در پژوهش پرداخت و بیان کرد: مرکز نور آمادگی ارائه انواع خدمات پژوهشی و فنی به مراکز و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی داخل و خارج کشور از جمله آستان مقدس احمد بن موسی شاهچراغ را دارد و امید است همکاری مرکز نور و آستان مقدس این امامزاده جلیل القدر، گسترده و نتیجه بخش باشد.

در ادامه این دیدار، دکتر محسن نعمتی معاون اجرایی آستان مقدس احمد بن موسی شاهچراغ، ضمن بیان خرسندی از انجام این بازدید، سفر مقام معظم رهبری در سال 1388 به شیراز و معرفی این شهر به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام را موجب برکات فراوان و انجام فعالیت های گسترده در حوزه های مختلف از جمله حوزه فرهنگ و فناوری در استان فارس دانست و افزود: امیدواریم با ایجاد زمینه همکاری های فرهنگی و فناورانه با مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی بتوانیم از تجارب این مرکز در مباحث فناورانه بهره کافی را ببریم.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار، علاوه بر بازدید از مرکز داده نور توسط مدیران فناوری آستان مقدس شاهچراغ، زمینه همکاری های فنی و محتوایی نیز توسط تیم مهندسان نرم افزار و شبکه مرکز نور و آستان مقدس شاهچراغ، بررسی شد