سردار سلیمانی: مبنای سند راهبردی 10 ساله بسیج، بیانیه گام دوم انقلاب است

تاریخ خبر:
1400/08/27 04:23
مطالب آزاد خبرگزاری فارس
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دیدار با آیت الله نوری همدانی گفت: بسیج مسیر حرکت خود را بر مبنای تحقق بیانیه گام دوم تنظیم کرده است و سند راهبردی 10 ساله ای تهیه و به محضر رهبر معظم انقلاب پیشنهاد کرد که تصویب شد.

 سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در دیدار با آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید قم گفت: بعد از صدور فرمان تاریخی بیانیه گام دوم در سال ۹۷، بسیج مسیر حرکت خود را بر مبنای تحقق آن تنظیم کرد و سند راهبردی ده ساله ای تهیه و به محضر رهبر معظم انقلاب پیشنهاد کرد که تصویب شد. کارهای مربوط به پیاده سازی این سند در سراسر کشور آغاز شده و در سال ۱۴۰۱ شدت خواهد گرفت.

وی افزود: برنامه ما تقویت پایگاههای مقاومت در مساجد و فعال کردن و محور قرار دادن مساجد برای همه فعالیتها و نقش آفرینی هایی است که بسیج دارد چون بسیج باید بصورت مردم پایه در خدمت انقلاب اسلامی و ملت ایران باشد.

سلیمانی با تاکید بر اجرای برنامه های فرهنگی در بسیج، اضافه کرد: برای تحقق محله های اسلامی هم برنامه هایی داریم که به عنوان نمونه در استان قم دنبال می شود. علاوه بر آن تمرکز روی سبک زندگی ایرانی اسلامی، فرهنگ کار و تولید، نشاط و تفریحات سالم، مقابله با آسیب های اجتماعی، انجام کارها به جماعت و تحکیم خانواده از دیگر برنامه های بسیج است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپس اظهار کرد: در زمینه جهاد علمی و فناورانه هم نقشه علمی بسیج کشور را تهیه کرده ایم و با هماهنگی و هم افزایی دستگاههای دولتی آن را پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به آغاز به کار دولت سیزدهم، افزود: بسیج در کمک به دولت جدید در موضوعات تولید مسکن، رفع بیکاری، تنظیم بازار و مقابله با کرونا نقش آفرینی خوبی را عهده دار شده که نمونه آن در طرح شهید سلیمانی، واکسیناسیون و برنامه کمک مومنانه است.

سلیمانی در پایان گفت: ما در بسیج به دنبال تحقق بسیج گام دوم انقلاب اسلامی هستیم که با توجه به تجربیات گام اول ان شاءالله در مسیر تحقق دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی گام برداریم.