نام کاربری :
رمز عبور :
پذیرش دوره جدید فقه‎القضا در مرکز آموزش‎های تخصصی فقه وابسته به مدرسه علمیه ولی‎عصر(عج) انجام می‎شود.
پذیرش دوره جدید فقه‎القضا در مرکز آموزش‎های تخصصی فقه
منبع http://www.iqna.ir
کلیدواژه‌ها:

به گزارش خبرگزاری بین‎‏المللی قرآن(ایکنا) مرکز آموزش‌های تخصصی فقه وابسته به مدرسه علمیه ولی عصر (عج) در سال 1391 به منظور ترتیب طلاب فاضل در گرایش‌های فقه راه‌اندازی شده است.

این مرکز، در سال نخست راه‌اندازی خود با عقد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه اقدام به جذب و آموزش طلاب با گرایش فقه القضاء در دو سطح دو و سه به عنوان اولین دوره از آموزش‌های تخصصی خود کرده و در نظر دارد در سال تحصیلی (93ـ92) نیز اقدام به جذب طلاب مستعد و علاقه‌مند به مباحث فقه با گرایش فقه‌القضاء برای سطح دو کند.

تربیت طلاب مهذب، فاضل و کارآمد جهت تصدی مناصب علمی ـ اجرایی مورد انتظار از حوزه‌های علمیه (از جمله قضا) تعمیق آموزه‌های فقهی طلاب و آشنایی آنان با مباحث حقوقی متناسب، جهت تقویت توان به‌کارگیری تراث علمی فقهای عظام حوزه‌های علمیه در راستای حل مسائل فقهی معاصر و توسعه مهارت‌های پژوهش و نگارش علمی دانش‌پژوهان و تمهید زمینه‌های لازم برای انجام تحقیقات تمرینی در زمینه فقه از اهداف این دوره به شمار می‎روند.

ارائه دروس فقه تکمیلی حوزه متناسب با گرایش تخصصی، طراحی و اجرای فوق برنامه‌های علمی ـ پژوهشی متناسب با علاقه و توانمندی طلاب جهت رشد علمی آنان، امکان استفاده از کتابخانه تخصصی فقه مرکز، آموزش کارگاهی پژوهش و نگارش علمی، آشنایی با حوزه‌های حقوقی متناسب جهت کاربردی کردن آموزه‌های فقهی، پایش مستمر وضعیت دروس فقه و اصول حوزه، از سوی استادان و مشاوران مرکز از جمله ویژگی‌های این دوره است.

فراهم آوردن زمینه مشارکت علمی ـ پژوهشی طلاب در حوزه‌های علمی فراروی هر گرایش، پرداخت کمک هزینه تحصیلی به پذیرفته‌شدگان و امکان جذب فارغ‌التحصیلان دوره فقه القضاء در قوه قضائیه در صورت تمایل از جمله دیگر ویژگی‌ها و مزایای این دوره است.

آزمون ورودی این دوره شامل دروسی چون، فقه شامل مباحث متاجر، اجاره، نکاح، طلاق، قضا، اقرار و حدود؛ شهادت، قصاص و دیات از کتاب شرح لمعه؛ اصول فقه، شامل کتاب اصول فقه مرحوم مظفر «ره» (دو جلد) است.

زمان آزمون نیمه اول تیرماه و مهلت ثبت‌نام 15 خردادماه است؛ داوطلبان لازم است جهت ثبت‌نام تنها به سامانه اینترنتی مرکز مراجعه نمایند.

آدرس سامانه مرکز http://www.atfeqh.ir و http://www.madresehfeqh.ir است و علاقه‎‌مندان برای تماس با این مرکز می‎توانند با شماره تلفن 32617406 ـ 025 تماس بگیرند.

تاریخ خبر :
1392/3/5