مدرسه عالی انوار طاها در سطح عالی طلبه می پذیرد

تاریخ خبر:
1396/06/05 11:30
زمینه های تحصیلی منبع : خبرگزاری رسا
مدرسه عالی انوار طاها از میان طلاب ممتاز پایه هفتم و هشتم طلبه می پذیرد.

حجت الاسلام امین یگانه از پذیرش مدرسه عالی انوار طاها از میان طلاب پایه هفتم و هشتم خبر داد و گفت: پشتیبانی از طلاب تا دست یابی به مقام اجتهاد از اهداف بلند مدت این مدرسه است بنابراین سه دوره سطح عالی به مدت 4 تا 6 سال، خارج عمومی به مدت 4 سال و خارج اختصاصی به مدت 4 سال را برگزار می کند.

معاون آموزش مدرسه عالی انوار طاها ادامه داد: قبولی در مصاحبه علمی و انگیزشی، اتمام کامل سطح یک با حداقل معدل 18(میانگین شش پایه) ، تعهد به تحصیل حداقل تا پایان دوره اول مدرسه و تعهد به حضور تمام وقت و عدم اشتغال در سایر مراکز علمی از شرایط پذیرش در این مدرسه است؛ حافظین قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و افراد دارای سابقه تدریس در مقطع مقدمات همچنین ممتازین و برگزیدگان علمی حوزه در پذیرش دارای اولویت هستند.

وی با اشاره به مزایای پذیرش در مدرسه عالی انوار طاها گفت: برخورداری از کلیه مزایای تحصیلی و پشتیبانی حوزه علمیه، بهره مندی از روش های نوین آموزشی با تأکید بر سنت های اصیل حوزه، بهره ‌مندی از اساتید مجرب و با سابقه، بهره‌ مندی از اساتید راهنما جهت مشاوره علمی و هدایت تحصیلی، استفاده از کتابخانه تخصصی فقه و اصول در کلاس ‌ها، و بهره ‌مندی از کلاس ‌های مهارت محور و کارورزی استنباط فقهی از مزایای پذیرش در این مدرسه است.

حجت الاسلام یگانه ادامه داد: امکان ادامه تحصیل در مقطع خارج مدرسه، امکان استفاده از خوابگاه، ارائه گواهی علمی بعد از پایان دوره تحصیلی، امکان فراگیری دانش ‌های تخصصی بعد از اخذ گواهی علمی، فراهم کردن زمینه تدریس طلاب مدرسه هم زمان با تحصیل، امکان انتخاب آزاد استاد و درس از سوی طلبه، امکان نشر آثار علمی و پژوهشی طلاب مدرسه، امکان عضویت طلاب موفق در پژوهشکده های مرتبط و بهره مندی از کمک هزینه تحصیلی مناسب و حمایت ‌های دیگر از مزایای پذیرش در مدرسه عالی انوار طاها به شمار می روند.

 وی خاطرنشان کرد: طلاب دارای شرایط می توانند جهت نام نویسی تا یازدهم شهریورماه در ساعات اداری به مدرسه عالی انوار طاها واقع در خیابان معلم، کوچه 12، جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، پلاک 24 مراجعه کنند.

معاون آموزش مدرسه عالی انوار طاها ادامه داد: مقاضیان حضور در مدرسه عالی انوار طاها پس از نام نویسی، در صورت قبولی در آزمون علمی که به صورت شفاهی و از کتاب های لمعه و اصول مظفر برای پایه هفتم و کتاب های رسائل و مکاسب همچنین لمعه و اصول مظفر برای پایه هشتم در 14 شهرویور برگزار می شود، پذیرش خواهند شد.

گفتنی است، طلاب می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سامانه اینترنتی مدرسه به نشانی www.anvartaha.ir مراجعه و یا با شماره 09109675203 و  02537839767 تماس بگیرند