تعداد موارد : 8704 خبر20 - 1
مرتب سازی براساس :
دانشگاه قرآن و حدیث از طریق آزمون اختصاصی ویژه طلاب، در مقطع کارشناسی ارشد رشته احیای تراث قرآنی و حدیثی ( برادران طلبه ) و مقطع دکتری رشته تفسیر امامیه ( برادران و خواهران طلبه ) دانشجو می پذیرد.
منبع: وبسایت دانشگاه قرآن و حدیث
تاریخ خبر: 1402/9/9
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار صمیمانه مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو و جمع دیگری از قهرمانان، ورزشکاران، پیشکسوتان و فعالان عرصه های ورزشی، با تشکر عمیق از ورزشکاران و مربیان افتخارآفرین کشور، رفتارهای احترام برانگیز آنان در میدان های ورزشی را تجلی دهنده چهره برجسته ملت ایران خواندند و با تاکید بر ضرورت رسیدگی مسئولان به زندگی قهرمانان ورزشی افزودند: رژیم صهیونیستی در حادثه طوفان الاقصی به دست حماس ضربه فنی شد و با همه جنایاتش نتوانسته این شکست سنگین را جبران کند و در آینده هم نخواهد توانست.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
تاریخ خبر: 1402/9/2
متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران برگزاری کنگره بین المللی علامه طباطبائی که در تاریخ چهار شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ برگزار شده بود، صبح امروز در محل برگزاری همایش در قم منتشر شد.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
تاریخ خبر: 1402/8/24
مدیر مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان از انتشار «کتابشناسی و نسخه پژوهی آثار علامه ملامحمدباقر مجلسی»، به همت مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان خبر داد.
منبع: در گفت وگو با خبرنگار حوزه در اصفهان،
تاریخ خبر: 1402/8/23
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان، با ریشه یابی دشمنی دیرینه آمریکا با ملت ایران، فاجعه آفرینی صهیونیست ها و آمریکایی ها در غزه را در تاریخ بی سابقه خواندند و با اشاره به ضربات تحقیرکننده ای که صبر و ایستادگی مردم غزه به آبرو و حیثیت رژیم غاصب جعلی و حامیان مستکبرش وارد آورده، گفتند: اگر کمک های همه جانبه آمریکا نباشد، رژیم صهیونیستی در عرض چند روز فلج خواهد شد. دنیای اسلام هم باید با قطع همکاری اقتصادی با رژیم صهیونیستی، علیه این رژیم بسیج شود و با صدای رسا و پافشاری بر «قطع فوری بمباران و جنایت آفرینی در غزه»، به وظایف مهم خود در این رویارویی جبهه حق با جبهه باطل عمل کند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1402/8/10
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار حدود هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور، خواستار یک جهش تازه و مبتکرانه علمی و ورود به فصل تازه ای از فعالیت های نوآورانه در مراکز و محیط های علمی-دانشگاهی شدند. حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی در نسل کشی مردم فلسطین در غزه، قطع ضروری بمباران ها را مورد تأکید قرار دادند و با اشاره به نقش ملموس آمریکایی ها در سیاست گذاری اقدامات صهیونیست ها، گفتند: ملت های مسلمان و حتی مردم غیرمسلمان جهان از جنایات جاری رژیم اشغالگر جداً عصبانی هستند و اگر این وحشی گری ها ادامه یابد، مسلمانان جهان و نیروهای مقاومت بی تاب می شوند و دیگر کسی نمی تواند جلوی آن ها را بگیرد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مد ظله العالی)
تاریخ خبر: 1402/7/25
جشنواره «معارف قرآنی» با هدف شناخت، تبیین و ترویج بنیانهای قرآنی حکمرانی انقلاب اسلامی و هدایت قرآنی جامعه در عرصه های سیاسی، اجتماعی و تمدنی و استخراج پیام های آن برای اقتضائات سیاسی ـ اجتماعی و حکمرانی امروزین و به منظور تقدیر، تشویق و حمایت از پژوهش ها در حوزه معارف قرآنی با محوریت منظومه فکری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای از سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای
تاریخ خبر: 1402/7/4
کتاب «جنگ تحمیلی» به همت بخش سیاسی و اجتماعی مرکز ملی پاسخگویی تالیف و منتشر شد.
منبع: به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا،
تاریخ خبر: 1402/7/4
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از «طلایه داران و پیشکسوتان دفاع مقدس و فعالان حوزه های مختلف تبیین و روایتگری جنگ تحمیلی»، با تشریح ابعادی از عظمت دفاع مقدس و دستاوردهای ایستادن ملت ایران بر سکوی پیروزی آن رویارویی دشوار، حفظ تمامیت ارضی، آشکار شدن توانایی و ظرفیت عظیم ملت ایران، گسترش مرزهای غیر جغرافیایی کشور و رشد و استحکام مفهوم و فرهنگ مقاومت در داخل و در جهان را از نتایج دفاع همگانی ایرانیان در مقابل جبهه قلدران جهانی و صدام خبیث خواندند و تاکید کردند: شکوفایی استعدادها و بروز قدرت و ابتکار جوانان کشور در دفاع مقدس، نشان داد جوانان همیشه قادرند همه مسائل کشور را حل کنند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1402/6/29
رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی ۲۰۲۳ سازمان ملل با اشاره به آموزه های قرآن کریم به عنوان کتاب آخرین پیامبر خدا، توجه به ارزش های والایی که انسان را به سوی کمال سوق می دهد، تضمین کننده آینده بشریت دانست.
منبع: سایت خبری مشرق
تاریخ خبر: 1402/6/29
معاونت سطوح عالی، خارج و مراکز تخصصی حوزه علمیه قم در اطلاعیه ای جزئیات آغاز سال تحصیلی جدید، انتخاب مَدرس اساتید،انتخاب درس اساتید و طلاب را تشریح کرده است.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/6/22
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم استان های «سیستان و بلوچستان» و «خراسان جنوبی»، با قدردانی از همراهی دیرینه و مستمر مردم مومن و علمای شیعه و اهل تسنن این مناطق، مراقبت و هوشیاری ملتها و مسئولان کشورها را به خصوص در دوران تحولات بزرگ جهانی کاملاً ضروری خواندند و با اشاره به نقشه دشمن برای تحریک نقاط بحران ساز در ایران گفتند: تخریب وحدت ملی و تضعیف امنیت ملی دو هدف اساسی و جدی آنها است اما ما هم در مقابله با دشمن به شدت جدی هستیم و اطمینان داریم دشمنان ایران عزیز، به شرط مراقبت، بیداری و هوشیاری ملت و مسئولان هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
تاریخ خبر: 1402/6/21
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار شرکت کنندگان در بیست وچهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیدایش، رشد و بالندگی و بحران شکنی، و عملکرد سپاه را در ابعاد نظامی، مردمی، خدماتی و سازندگی، منحصربه فرد و افتخارآمیز خواندند و با اشاره به ادامه سیاست دشمن برای بحران آفرینی، خدشه به امنیت کشور و ایجاد اختلال در زندگی مردم، تأکید کردند: در پرتو «وحدت ملی»، «مشارکت دادن مردم»، «کمک به مردم بخصوص طبقات ضعیف»، «کار شبانه روزی و جهادی مسئولان» و «ادامه حرکت، امید و شوق به تحقق اهداف انقلاب» شکست دشمن و پیروزی ملت قطعی است.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1402/5/27