تعداد موارد : 8671 خبر20 - 1
مرتب سازی براساس :
دهمین جشنواره بانو امین با محورهای ویژه «جهاد تبیین» و «اصلاح سبک اقتصادی خانواده در راستای شعار سال (مهار تورم، رشد تولید)» ویژه اساتید، طلاب و دانش آموختگان جامعة الزهرا سلام الله علیها برگزار می شود.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/3/8
در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و به مناسبت شصتمین سالگرد قیام خونین ۱۵خرداد همایش «تحریف ظالمانه» با هدف «بازکاوی پدیده تحریف امام» به همت جمعی از مراکز تخصصی و پژوهشی قم برگزار می گردد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/3/7
مدیر مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی گفت: پایگاه نور لایو ما حدود ۹۳ هزار جلد کتاب را در حال عرضه دارد و امیدواریم تا پیش از پایان سال به حدود ۱۲۰ هزار جلد برسد و به همین منوال در حال توسعه بوده و با سرعت و امکاناتی که اخیرا آماده شده نورمکز ما در حوزه مجلات نیز بیش از یک و نیم میلیون مقاله را گردآوری کرده است.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/3/7
بسم الله الرّحمن الرّحیم(۱) و الحمد لله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّة الله فی الارضین. خیلی خوش آمدید برادران عزیز، خواهران عزیز، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی. این دیدار سالیانه، هم فرصتی است برای اینکه از مجلس شورای اسلامی تکریم بشود، چشمها به این نهاد باعظمت دوخته بشود و همه توجّه کنند به عظمت و اهمّیّت جایگاه مجلس، هم فرصتی است برای اینکه به نمایندگان محترم خداقوّت گفته شود. یک سال زحمت کشیدید ــ حالا این بار که سه سال زحمت کشیدید ــ و انصافاً جا دارد که در پایان هر سال یک خداقوّت صمیمی و از ته دل به نمایندگان محترم گفته بشود؛ یکی از اهداف این جلسه این است. احیاناً برخی نصایح و تذکّرات هم هست که انسان فکر میکند شاید مفید باشد و شاید اقتضای اصل ۵۷ قانون اساسی هم باشد که ما یک تذکّراتی، گاهی یک نصایحی به شما عرض کنیم.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای
تاریخ خبر: 1402/3/4
پیش نشست های کنگره علامه طباطبایی تحت عنوان مختلف قرآنی، تفسیری، اخلاقی و فلسفی در شهرهای کربلا، نجف، بغداد و کوفه برگزار خواهد شد.
منبع: خبرگزاری رسا
تاریخ خبر: 1402/3/2
طلاب جوان (زیر ۳۵ سال) حوزه های علمیه برادران و خواهران سراسر کشور [متولدین ۱۳۶۷/۰۱/۰۱ و مابعد آن] تا پایان روز یک شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ فرصت دارند فرایند ثبت نام در جشنواره علامه حلی را تکمیل نمایند.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/31
عضو جامعه نخبگانی حوزه علمیه خراسان، طلبه حائز رتبه در جشنواره البرز گفت: طلاب به روحیه پژوهشگری توجه کنند و روح خود را در فضای پژوهش بالنده کنند.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/30
پژوهشکده امامت نشست دهم ماه امامت را با موضوع؛ «تفویض خلق و رزق به امام از امکان تا وقوع» و با همکاری کمیته مرکزی کرسی های آزاداندیشی حوزه های علمیه برگزار می کند.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/30
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار مسئولان، کارگزاران و جمعی از زائران بیت الله الحرام، نگاه صحیح به حج و فهم اهمیت این فریضه را بسیار مهم خواندند و تأکید کردند: حج، مسئله ای جهانی و تمدنی است که هدف آن، ارتقاء امت اسلامی، نزدیکی دلهای مسلمانان و اتحاد امت اسلامی در مقابل کفر و ظلم و استکبار و بت های بشری و غیر بشری است.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای
تاریخ خبر: 1402/2/28
همایش روز ملی جمعیت با عنوان «باز تحلیل راهبردها و شیوه های مواجهه با بحران جمعیت ایران» و با حضور رئیس کمیسیون مشترک «طرح جوانی جمعیت و خانواده» مجلس شورای اسلامی، روز پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/27
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) به مدت سه ساعت از سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب در محل مصلای تهران بازدید کردند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مد ظله العالی)
تاریخ خبر: 1402/2/25
مدیر حوزه های علمیه خواستار شد: فضلا و طلاب در این چند روزه ایام مربوط به شهادت امام صادق علیه السلام، با هماهنگی مدیران مدارس و مراکز، اگر زمینه ای در جایی برای تبلیغ و تبیین می بینند درس را تعطیل کنند و عذرشان در سطوحی که مراکز تبلیغی اجازه می دهند مقبول است.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/24
انجمن مطالعات اجتماعی حوزه با همکاری کمیته مرکزی کرسی های آزاداندیشی حوزه های علمیه، کرسی «تحلیل اجتماعی مواجهه حکمرانی و مردمی با نابهنجاری پوشش و حجاب»برگزار می کند.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/24
مرکز تخصصی پیامبر اعظم (ص) تحت اشراف آیت الله علیرضا اعرافی در گرایش های «فقه تربیتی»، «فقه اخلاق (فقه روابط اجتماعی)» و «فقه حکومت» در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ برای سطح ۴ حوزه طلبه می پذیرد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/21