تعداد موارد : 1744 خبر20 - 1
مرتب سازی براساس :
بسم الله الرّحمن الرّحیم(۱) و الحمد لله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّة الله فی الارضین. خیلی خوش آمدید برادران عزیز، خواهران عزیز، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی. این دیدار سالیانه، هم فرصتی است برای اینکه از مجلس شورای اسلامی تکریم بشود، چشمها به این نهاد باعظمت دوخته بشود و همه توجّه کنند به عظمت و اهمّیّت جایگاه مجلس، هم فرصتی است برای اینکه به نمایندگان محترم خداقوّت گفته شود. یک سال زحمت کشیدید ــ حالا این بار که سه سال زحمت کشیدید ــ و انصافاً جا دارد که در پایان هر سال یک خداقوّت صمیمی و از ته دل به نمایندگان محترم گفته بشود؛ یکی از اهداف این جلسه این است. احیاناً برخی نصایح و تذکّرات هم هست که انسان فکر میکند شاید مفید باشد و شاید اقتضای اصل ۵۷ قانون اساسی هم باشد که ما یک تذکّراتی، گاهی یک نصایحی به شما عرض کنیم.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای
تاریخ خبر: 1402/3/4
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار مسئولان، کارگزاران و جمعی از زائران بیت الله الحرام، نگاه صحیح به حج و فهم اهمیت این فریضه را بسیار مهم خواندند و تأکید کردند: حج، مسئله ای جهانی و تمدنی است که هدف آن، ارتقاء امت اسلامی، نزدیکی دلهای مسلمانان و اتحاد امت اسلامی در مقابل کفر و ظلم و استکبار و بت های بشری و غیر بشری است.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای
تاریخ خبر: 1402/2/28
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) به مدت سه ساعت از سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب در محل مصلای تهران بازدید کردند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مد ظله العالی)
تاریخ خبر: 1402/2/25
مدیر حوزه های علمیه خواستار شد: فضلا و طلاب در این چند روزه ایام مربوط به شهادت امام صادق علیه السلام، با هماهنگی مدیران مدارس و مراکز، اگر زمینه ای در جایی برای تبلیغ و تبیین می بینند درس را تعطیل کنند و عذرشان در سطوحی که مراکز تبلیغی اجازه می دهند مقبول است.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/24
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار آقای عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق و هیأت همراه با تأکید بر اینکه پیشرفت، سعادت، استقلال و اعتلای عراق برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است، گفتند: گسترش همکاری های دو جانبه و اجرایی شدن توافق های انجام شده، به نفع هردو کشور است.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای
تاریخ خبر: 1402/2/10
رئیس مجلس تنمیه عراق(شورای مستقل توسعه) گفت: در سال ۲۰۱۳ تنها ۱۸ دانشجو به جامعةالمصطفی اعزام شدند و امروز به بیش از ۷۵۰ دانشجوی عراقی رسیده اند و این نشانه اعتماد ما به علم آموزی و دانش افزایی جامعةالمصطفی است.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/10
معاونت منابع انسانی قوه قضائیه فراخوان جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/6
حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی درگذشت شاعر ولایی و انقلابی مرحوم عباس براتی پور را تسلیت گفتند.
منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
تاریخ خبر: 1402/2/4
معاون فرهنگی و معارف قرآن و عترت حرم مطهر بانوی کرامت به منظور هم افزایی، همکاری و استفاده از امکانات طرفین در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در راستای نشر معارف دینی تفاهم نامه همکاری را با رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) و معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی به امضا رساند.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1402/2/4
ملت مؤمن و موحد ایران، امروز نماز پرشکوه عید فطر را به پاس یک ماه طاعت وعبادت، در سراسر کشور اقامه کرد و سجده شکر و سپاس بجای آورد. در کانون معنوی این اجتماع عظیم ملی، انبوه بی شمار مردم تهران، نماز عید را به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) اقامه کردند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1402/2/2
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیداری دو و نیم ساعته با بیش از هزار نفر از اعضای تشکل ها و فعالان مختلف دانشجویی، دانشجو و فعالیت ها و مطالبات دانشجویی را یک فرصت و ارزش برای کشور خواندند و با اشاره به راهبرد دشمن برای بدبین کردن ملت ایران به خود و توانایی های خود، گفتند: برخلاف خواست دشمن، جامعه دانشجویی باید ایجاد تحول در ذهن و واقعیت جامعه ایران و سپس ایجاد تحول در ذهن و واقعیت جهان را در افق بلندمدت نگاه و تلاش های خود قرار دهد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای
تاریخ خبر: 1402/1/30
حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا ظهر روز یکشنبه 27 فروردین ماه در دیدار فرماندهان و مسئولان ارشد نیروهای مسلح این نیروها را به فرموده امیرمومنان(ع) حصارهای مستحکم کشور و ملت خواندند و تاکید کردند: این جایگاه بسیار بزرگ، مسئولیت های سنگینی به همراه می آورد که بحمدالله نیروهای مسلح با قدرشناسی این موقعیت پرافتخار، مشغول عمل به وظایف خود هستند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای
تاریخ خبر: 1402/1/28
زکات فطره امسال (۱۴۰۲) طبق نظر اکثر مراجع، ۶۰ هزار تومان معادل ۳ کیلوگرم گندم یا معادل ۳ کیلوگرم برنج اعلام شده است که خانواده ها بر اساس قوت غالب خود آن را پرداخت می کنند.
منبع: خبرگزاری اجتهاد
تاریخ خبر: 1402/1/27
آیت الله نورمفیدی گفت: مهمترین هنری که می توان به عنوان در جامعه بشری نشان داد، قرآن کریم است، یعنی هم محتوا و قالب در عالی ترین حد خودش آمده است.
منبع: خبرگزاری شبستان
تاریخ خبر: 1402/1/19