پذیرش طلبه برای هفتمین دوره فقه القضا آغاز می شود

تاریخ خبر:
1396/10/21 01:12
زمینه های تحصیلی منبع : خبرگزاری حوزه
مدیر مرکز آموزش های تخصصی فقه، وابسته به مدرسه علمیه ولی عصر (عج) تحت اشراف آیت الله آملی لاریجانی، از آغاز پذیرش طلاب سطح دو در هفتمین دوره "فقه القضا" خبر داد.

حجت الاسلام  مهدی محقق فر اظهارداشت: مرکز آموزش های تخصصی فقه، وابسته به مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) به منظور سال تحصیلی 98-97 برای هفتمین دوره فقه القضا دانش پژوه می پذیرد.

وی افزود: مرکز آموزش‌های تخصصی فقه در سال 1391 به منظور تربیت طلاب فاضل در گرایش‌های فقه راه‌اندازی شد و در اولین گام، دوره تخصصی فقه القضاء را طراحی و به اجرا درآورد.

مدیر مرکز آموزش های تخصصی فقه ادامه داد: این مرکز علاوه بر این، جهت استفاده هر چه بهتر از فارغ التحصیلان این دوره، طی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت منابع انسانی قوه قضائیه، شرایط جذب فارغ‌التحصیلان داوطلب به خدمت در دستگاه قضا را فراهم کرد.

حجت الاسلام محقق فر ادامه داد: این مرکز علاوه بر این، جهت استفاده هر چه بهتر از فارغ التحصیلان این دوره، طی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت منابع انسانی قوه قضائیه، شرایط جذب فارغ‌التحصیلان داوطلب به خدمت در دستگاه قضا را فراهم کرد که تا ابتدای سال بعد بالغ بر100 قاضی در محاکم مختلف سراسر کشور با تکیه بر داشته های فقهی و حقوقی این دوره در محاکم قضائی اشتغال به خدمت دارند.

وی زمان آغاز فراخوان و ثبت نام داوطلبان را از 20 دی ماه به مدت یکماه عنوان کرد و بیان داشت: داوطلبان لازم است جهت ثبت نام از تاریخ اعلام شده، تنها به سامانه اینترنتی مرکز به نشانی www.atfeqh.ir مراجعه نمایند. و پیش بینی می شود آزمون نخست علمی  نیمه دوم اسفند 1396 برگزار شود.

حجت‌الاسلام محقق فر با توجه به حضور داوطلبان در دوره های گذشته شرکت حدود یک هزار و پانصد داوطلب در آزمون ورودی را پیش بینی کرد و گفت: داوطلبان، در این دوره نیز با سه مرحله آزمون ورودی به صورت چهار گزینه ای، آزمون تشریحی علمی و در نهایت مصاحبه علمی - تشخیصی همراه با شرط معدل پذیرش خواهند شد.

مدیر مرکز آموزش های تخصصی فقه ادامه تاکید کرد: ثبت نام از داوطلبان شرکت در دوره هفتم فقه القضا صرفا از طریق پایگاه اطلاع رسانی مرکز به نشانی www.atfeqh.ir و فقط به صورت اینترنتی انجام خواهد گرفت.

داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر روزهای زوج از ساعت 11 الی 14 به دفتر مرکز آموزش های تخصصی فقه، واقع در قم، بلوار امین، کوچه 17، پلاک  20 مراجعه و یا با شماره تلفن 32617406-025تماس حاصل نمایند.