معرفی نرم افزار های اندرویدی حج

تاریخ خبر:
1398/05/16 12:30
تازه های علمی ، پژوهشی ، نشر خبرگزاری نورسافت
«مناسک همراه» و «مناسک حج» دو محصول اندرویدی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است که به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان علی الخصوص حجاج گرامی، قرار گرفته است.

 خدمات فرهنگی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) به منظور پاسخ گویی به نیاز کاربران در خصوص استفاده از متون و معارف دینی و احکام ناب اسلامی بر روی حامل های همراه، دو نرم افزار اندرویدی «مناسک همراه» و «مناسک حج» را تولید و به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان علی الخصوص حجاج گرامی قرارداده است.

گفتنی است، نرم افزار مناسک همراه شامل متن کامل کتاب«مناسک همراه؛ گزیده ای از مناسک عمره و حج» مطابق فتاوای مراجع معظم تقلید است که با قلم حجت الاسلام و المسلمین منصور مظاهری و به همت گروه فقه و حقوق پژوهشکده حج و زیارت انتشار یافته و طی یک جلد به ارائه احکام شرعی و آموزش مناسکِ مبتلابه حج عمره و تمتع می پردازد.

همچنین نرم افزار مناسک حج ارائه دهنده متن کامل کتاب«مناسک حج؛ مطابق فتاوای حضرت امام خمینی رحمه الله و مراجع معظم تقلید دامت برکاته» است که با قلم حجت الاسلام و المسلمین منصور مظاهری و به همت پژوهشکده حج و زیارت انتشار یافته و طی یک جلد به ارائه احکام شرعی و آموزش مناسک مربوط به حج عمره و تمتع می پردازد.

لازم به ذکر است در این دو نرم افزار اندرویدی، جستجو در متن و فهرست کتب، دسترسی به تاریخچه جستجو، پیمایش در متن از طریق فهرست عناوین و صفحه، دسترسی آسان به پاورقی ها، حاشیه نویسی، رنگی کردن متن، علامت گذاری، اشتراک گذاری متن، تنظیم نمایش اعراب، تنظیم نحوه حرکت بین صفحات، تنظیم فونت و فاصله خطوط، تنظیم حالت مطالعه در شب، تنظیم نور صفحه، فهرست کتب براساس موضوع، نویسنده و دلخواه کاربر، نمایش فهرست بصورت خلاصه، لیستی و یا جدولی، مرتب سازی فهرست براساس عنوان و زمان مطالعه و. .. از جمله امکاناتی است که در اختیار کاربران قرار گرفته است و با دریافت رایگان و نصب بر روی موبایل یا تبلت خود می توانند از آن ها بهره مند گردند.

• جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت رایگان نرم افزار اندرویدی مناسک همراه، اینجا کلیک کنید.