کتاب «شرح نهج البلاغه متن بیانات رهبر معظم انقلاب» رونمایی شد

تاریخ خبر:
1398/06/05 12:35
تازه های علمی ، پژوهشی ، نشر خبرگزاری رسا
کتاب «شرح نهج البلاغه متن بیانات رهبر معظم انقلاب» در مراسمی با حضور شخصیت های برجسته حوزه و با سخنرانی آیت الله اعرافی رونمایی شد.

آیین رونمایی کتاب «شرح نهج البلاغه» متن بیانات رهبر معظم انقلاب بعد از ظهر امروز در سالن همایش های مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد.

در این مراسم که از سوی مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی(دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای) برگزار شد، جمع زیادی از علما، فضلا، طلاب، اساتید و شخصیت های برجسته حوزوی حضور داشتند.

از جمله شخصیت های حاضر در این نشست می توان به آیات سید احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه های علمیه، محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، هاشم نیازی نماینده مجلس خبرگان رهبری و حجج اسلام والمسلمین حسن نظری رییس مؤسسه دائره المعارف فقه اسلامی و حسین ملکا اشاره کرد که از دقایقی قبل از شروع نشست خود را به سالن نشست های مدرسه دارالشفاء رسانده بودند.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در این مراسم به عنوان سخنران اصلی حضور داشت و در این مراسم به بیان نکاتی اساسی در زمینه نهج البلاغه و توجه حوزه های علمیه به این کتاب و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به این اثر بزرگ شیعه اشاره کرد.

وی در ادامه بیان بیان داشت: نگاه حوزویان به این کتاب بلند و والا قابل قبول بوده و دستاوردهای خوبی از این نگاه پدید آمده است؛در چند محور پیرامون این کتاب تلاش هایی انجام شده است از جمله این که از دیرباز یک سؤال همیشه در مورد نهج البلاغه وجود داشته و شبهه پراکنی در مورد سند نهج البلاغه بوده است.

مدیرحوزه های علمیه ضمن بیان ویژگی های شرح جدید نهج البلاغه که از سخنان رهبر انقلاب تهیه شده است، تأکید کرد که نمونه عملی نهج البلاغه در وجود ایشان متبلور است.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام سعید صلح میرزایی مدیر دفتر مؤسسه انقلاب اسلامی در قم با اشاره به مراحل تدوین و تهیه کتاب شرح نهج البلاغه در مؤسسه انقلاب اسلامی از تهیه این اثر در سه بخش محتوایی خبرداد.

یادآور می شود، این کتاب دارای سه بخش اصلی و سه مجلد است؛ بخش نخست «نبوت ها در نهج البلاغه» است که درس های سال 59 رهبر معظم انقلاب محسوب می شود، بخش دوم با عنوان «منشور حکومت علوی» درس های سال های 52 و 53 ایشان است و بخش سوم با عنوان «راه روشن مدیران» دیدارهای با هیأت دولت در ماه مبارک رمضان نگاشته شده است.

گفتنی است، نمایشگاه آثار و محصولات مؤسسه انقلاب اسلامی نیز جنب مدرسه علمیه دارالشفاء به صورت دائمی برپا شده و آثار این مؤسسه امروز و فردا با چهل درصد تخفیف ارائه می شود./1330/پ202/ب1

برچسب ها: رونمایی نهج البلاغه آیت الله اعرافی رهبر معظم انقلاب