توجه به دستورات اسلام سبب رفع بسیاری از بیماری ها می شود

تاریخ خبر:
1398/06/06 12:56
مطالب آزاد خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا
مرجع تقلید شیعیان گفتند: مطب های دکترها شلوغ است و بیماران نیز در صف انتظار نشسته اند که نوبت آنها شود، علت آن اشکال در سبک زندگی و افزایش بیماری ها است و اگر دستور اسلام را انجام دهیم به صورت قطعی بسیاری از بیماری ها از بین می رود.

آیت الله العظمی سید«محمدعلی علوی گرگانی» مرجع تقلید شیعیان در دیدار «آقای کمیجانی» دکتر طب اسلامی که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشتند: امروز گرفتاری جامعه این است که میوه و غذا و گیاهان به صورت طبیعی نیست و آلوده به برخی مواد شیمیایی و غیر طبیعی شده و باید تلاش شود تا جامعه به سمت تغذیه سالم برود.

ایشان افزودند: در همه منازل محصولات و اقلام شیمیایی وجود دارد و باید به صورت عملی مردم را متوجه کنیم و باید اقدامی شود که در جامعه از چه محصولات و اقلامی استفاده شود.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اسراف در جامعه زیاد است و کنترلی در برنامه غذایی وجود ندارد،گفتند: تبعات هر چیزی دنبال آن است، وقتی از این محصولاتی که مضر هستند استفاده شود سکته و بیماری به دنبال آن می آید، باید مردم را آگاه کنیم که از محصولات آلوده استفاده نکنند.

مرجع عالیقدر با اشاره به کارشکنی های دشمن در موضوعات مختلف بیان کردند: از دشمن نباید انتظار خوبی داشته باشیم و باید اقدامی انجام دهیم ومردم به دنبال دستورات اسلام بیایند.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی تصریح کردند: مطب های دکترها بعضا شلوغ است و بیماران نیز در صف انتظار نشسته اند که نوبت آنها شود، علت آن سبک زندگی و افزایش بیماری ها است و اگر دستور اسلام را انجام دهیم به صورت قطعی ازبسیاری بیماری ها پیشگیری شده یا از بین می رود.

ایشان عنوان کردند: از حضرت عیسی(ع) پرسیدند که درختکاری انجام می دهیم ولی به صورت ناقص است و ایشان فرمودند که ابتدا باید آب در زمین ریخته شود و سپس درخت غرس شود.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه باید با رفتار و اقدام خود سبب فرهنگ سازی مردم شویم،گفتند: دستورات اهل بیت(ع) طب واقعی است و در وسائل الشعیه آمده است که اهل بیت(ع) همه برنامه های اسلامی را در امر تغذیه بیان کردند و باید به خوبی آن را استنباط کرد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه اگر به دستورات اسلام عمل نشود جامعه دچار مشکل می شود، خاطرنشان کردند: اهل بیت(ع) برای کوچکترین موضوعات زندگی ما برنامه جامع و کاملی آوردند که اگر به دستورات معصومین(ع) به صورت دقیق توجه شود بسیاری از مشکلات رفع می شود.