مراسم آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی برگزارمی شود

تاریخ خبر:
1398/07/01 01:29
زمینه های تحصیلی خبرگزاری حوزه
مراسم آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی 4 مهر ماه با حضور شخصیت های حوزوی در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) قم برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید حمید جزائری پیش از ظهر امروز درنشست خبری گفت: جامعه المصطفی دارای سابقه چند ساله و از برکات انقلاب است و از 23 شهریورماه فعالیت آموزشی خود را در داخل کشور آغاز کرده است.

معاون آموزشی جامعه المصطفی افزود: جامعه المصطفی دارای 50 هزار دانش آموزش فعال در حوزه های دانشی، مانند علوم اسلامی، مدیریت و زبان و فرهنگ در بیش از 15 گرایش در ساختار نظام سطوح و مقاطع در 120 رشته مقطع در مراحل کارشناسی، ارشد و دکتری در حال فعالیت می باشند.

وی بیان داشت: شعار امسال آموزشی «طرح تحول آموزشی در راستای گام دوم انقلاب» و دارای پیام هایی است که از جمله آن تحول است. در حال حاضر از 120 کشور با گرایش و مذاهب مختلف مشغول یادگیری علوم دینی می باشند و همین مسئله نیازمند اقتضائات خاص خود است، به همین دلیل مدتی است موضوع طرح تحول مورد ارزیابی قرار گرفت و در همین رابطه تعداد گرایش ها به 400 حوزه افزایش پیدا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جزائری گفت: در کنار آموزش بلند مدت، آموزش کوتاه مدت هم مورد نظر است و درهمین رابطه 2هزار نخبه مورد آموزش قرار می گیرند.

معاون آموزشی المصطفی افزود: از دیگر مسائل مورد توجه بحث آموزش در فضای مجازی و زبان فارسی است. درهمین رابطه 10 هزار نفر با زبان فارسی در عناوین کارگاه و فضای مجازی آشنا شدند.

وی بیان داشت:جامعه المصطفی در بسیاری از مراجع علمی و دانشگاهی عضو می باشد و با بسیاری از مجامع علمی قرار دادهایی همکاری و تفاهم نامه همکاری امضاء کرده و است و حدود 3هزار استاد و هیئت علمی مشغول ارائه خدمت می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جزائری در پیان گفت: مراسم آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی 4 مهر ماه با سخنرانی حضرت آیت الله نوری همدانی و با حضور شخصیت های حوزوی در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) قم برگزار می شود.