ممنوعیت تردد خودروهای شخصی در مرزها از ۱۵ تا ۳۰ مهرماه

تاریخ خبر:
1398/07/09 01:17
مطالب آزاد خبرگزاری شبستان
محمدی فر با اعلام آغاز به کار ۲۶۰۰ موکب اربعین حسینی از ۱۵ مهرماه، گفت: امسال نسبت به سال گذشته امکانات مواکب ۶۰ درصد افزایش یافته است. به منظور سهولت حمل و نقل زائران، تردد وسایل شخصی از کلیه مرزها از ۱۵ تا ۳۰ مهرماه ممنوع است.

«احمد محمدی فر» با بیان اینکه 2600 موکب از 15 مهر ماه به صورت سراسری فعالیت هایشان را ویژه موسم اربعین حسینی آغاز می کنند، اظهار کرد: اسکان نزدیک به یک میلیون و 800 هزار نفر در کشور ایران و عراق پیش بینی شده است و روزانه به سه میلیون نفر خدمات پذیرایی و اطعام ارائه می شود. ضمن اینکه امسال نسبت به سال گذشته 60 درصد امکانات موکبی و تغذیه ای ما افزایش یافته است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اتمام فعالیت موکب های عراقی در عصر روز اربعین، تصریح کرد: ما تلاش می کنیم که سه روز بعد از اربعین حسینی نیز موکب های ما فعال باشند و به زائران خدمات ارایه دهند.

محمدی فر با اشاره به خدمات ارایه شده در زمینه حمل و نقل زائران ابراز کرد: یکی از مطالبات ما از کشور عراق در زمینه حمل و نقل زائران است که با طرف های عراقی مذاکراتی انجام و قرار شد که حمل و نقل عراق به صورت کنترل شده و با نظارت، به زائران ایرانی ارائه شود. از طرفی تعدادی وسایل نقلیه پیش بینی شده است که حمل و نقل زائران را از شهرهای زیارتی کربلا و نجف در مسیر برگشت سرویس دهی دهند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور با اشاره به گشایش مرز خسروی، به کسانی که قصد دارند با وسایل نقلیه شخصی عازم عراق شوند، گفت: ما در این زمینه ملاحظاتی را در نظر گرفته ایم،با توجه به اینکه در کشور عراق زیرساخت های مناسبی از نظر جاده و پارکینگ وجود ندارد و ازطرفی در مرزهای خودمان با تراکم جمعیت نیز روبرو هستیم، به همین جهت امسال تردد وسایل شخصی از کلیه مرزها را از 15تا 30 مهر ممنوع اعلام کرده ایم. اما تعدادی اتوبوس برای تردد زائرین در نظر گرفته شده است.

محمدی فر در پایان خاطرنشان کرد: در مرزهای ایران پارکینگ و امکانات فراهم است، اگر زائران علاقه مند باشند می توانند با خودروی شخصی به نقاط مرزی بروند و ماشین هایشان را پارک کنند و باقی مسیر را از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند.