برای اینکه حق تعالی را بشناسیم باید امام حسن(ع) را بشناسیم

تاریخ خبر:
1398/07/13 11:52
مطالب آزاد خبرگزاری حوزه
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر کسی می خواهد در مسیر حق قرار بگیرد باید امام حسن مجتبی(ع) را بشناسد و در مسیر سیره علمی و عملی ایشان قدم بردارد.

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در شامگاه جمعه در سوگواره شعر امام حسن مجتبی(ع) با عنوان «حماسه صبر» در جمع شعرای آیینی و عموم شهروندان قمی اظهارکرد: اگر کسی بخواهد در مسیر دین قرار بگیرد باید اهل بیت(ع) را بشناسد.

وی با بیان اینکه انسان در سایه حکومت دین رشد و سعادت پیدا می کند، عنوان کرد: انقلاب اسلامی برگرفته از دستورات اهل بیت(ع) است و حکومت ما موردنظر معصومین(ع) است.

آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به ابعاد شخصیتی و ویژگی های امام حسن مجتبی(ع) گفت:بر اساس روایات، دومین اختر تابناک امامت نخستین کسی است که دو نور نبوت و امامت در وجود ایشان جمع شده است و بر اساس حدیث پیامبر (ص) احسان خداوند در امام حسن(ع) تجلی یافته است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم سوگواری برای ائمه اطهار(ع) تصریح کرد: در این مراسم ها تنها نباید به عزاداری بسنده کنیم بلکه همواره باید سعی کنیم نسبت به اهل بیت(ع) معرفت پیدا کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: باید قدردان نعمت ولایت اهل بیت(ع) باشیم، پیامبر (ص) همواره تأکید کردند که ضرورت شناخت و معرفت معصومین(ع) باید موردتوجه باشد.

وی خاطرنشان کرد:دشمنان بعد از رحلت پیامبر(ص) نگذاشتند این حجج الهی حکومت بر مردم را بر عهده بگیرند و تا قیامت انسان را گرفتار جنگ و فساد کردند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بابیان اینکه بدون شناخت اهل بیت(ع) عاقبت به خیر نخواهیم شد، گفت: اگر کسی بخواهد در مسیر دین قرار بگیرد باید اهل بیت(ع) را بشناسد.

آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: اهل بیت(ع) تجلی خداوند هستند و عظمت وجودی معصومین(ع) قابل مقایسه با هیچ چیزی در عالم نیست.

وی با اشاره به ویژگی های اخلاقی امام حسن مجتبی(ع) بیان کرد: بزرگ ترین ظلمی که به اهل بیت(ع) شد این بود که پس از پیامبر (ص) نگذاشتند حکومت در دستان باکفایت امیرالمؤمنین(ع) و اهل بیت(ع) باشد و همین منشأ فسادها در دنیا شد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به ویژگی های انسان منتظر تصریح کرد:منتظر واقعی کسی است که همواره در انتظار حکومت واقعی جهان اسلام باشد، بدون شناخت اهل بیت(ع) عاقبت به خیر نخواهیم شد.