دهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی در قم برگزار می شود

تاریخ خبر:
1398/08/09 11:39
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری رسا
دبیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی از برگزاری دهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی با سخنرانی حضرت آیت الله جوادی آملی همزمان با ویژه برنامه های بزرگداشت علامه طباطبایی خبرداد.

محمدباقر خراسانی مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی از برگزاری دهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی در قم خبرداد و اظهار داشت: این گردهمایی همزمان با برگزاری پنجمین ویژه برنامه بزرگداشت علامه طباطبائی(ره) برگزار می شود.

وی افزود: هجدهمین گردهمایی اعضای مجمع عالی حکمت اسلامی و دهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی، چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸ با سخنرانی استاد معظم و حکیم متأله حضرت آیت الله جوادی آملی برگزار می شود.

مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی با بیان این که برگزاری این گردهمایی با همکاری مرکز دارالقرآن علامه طباطبایی است، گفت: این نشست با حضور نزدیک به 200 نفر از اساتید برجسته علوم عقلی از حوزه و دانشگاه در دارالقرآن علامه طباطبایی در قم برگزار خواهد شد، سال گذشته نیز بیش از 170 نفر در این گردهمایی حضور داشتند.

وی اضافه کرد: در این گردهمایی همچنین ضمن ارائه گزارشی از آخرین فعالیت های علمی و پژوهشی مجمع عالی حکمت اسلامی، چندین اثر جدید انتشارات حکمت اسلامی نیز رونمایی می شود که از جمله آنها چهارمین دفتر یادنامه علامه طباطبایی ویژه گردهمایی سال 97 است.

خراسانی در بخش دیگری از این گفت وگو در تشریح ویژه برنامه های سالروز رحلت علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: این ویژه برنامه ها از 18 تا 30 آبان به همت مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود که از جمله آنها می توان به برگزاری ده ها نشست علمی و تخصصی و چندین نشست علمی در شهرهای قم، تهران، تبریز و شیراز با همکاری مراکز حوزوی و دانشگاهی اشاره کرد.

مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جزئیات کامل این نشست به همراه تشریح برنامه های بزرگداشت علامه طباطبایی روز 18 آبان ماه با حضور اصحاب رسانه در سالن نشست های مجمع عالی حکمت اسلامی مطرح خواهد شد.