همایش آیین یلدا آیینه فرهنگ و تمدن کهن ایران

تاریخ خبر:
1398/09/23 10:45
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری صدا و سیما
همایش «آیین یلدا آیینه فرهنگ و تمدن کهن ایران» یکم دی توسط پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود.

آقای علیرضا حسن زاده دبیر علمی همایش گفت: سازمان ها، نهاد ها و مراکز دانشگاهی و پژوهشگاهی مختلف همچون پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون، پژوهشکده مطالعات اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی، ایکوم ایران، خانه اندیشمندان علوم انسانی، مدیریت حفظ و احیا میراث طبیعی و معنوی معاونت میراث، مرکز اسناد آسیا، مؤسسه پارپیرار، انجمن انسان شناسی ایران، مؤسسه رهاورد گیل، مرکز میراث ناملموس غرب آسیا و. . . در برگزاری این همایش مشارکت دارند.

وی افزود: همایش ملی «آیین یلدا آیینه فرهنگ و تمدن کهن ایران» از ساعت ۹ تا ۱۳ در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با سخنرانی های علمی، پخش موسیقی و قرائت شعر و از ساعت ۱۷ تا ۱۹ با همکاری ایکوم و خانه اندیشمندان در قالب نشست علمی در همین مکان برگزار خواهد شد.

دبیر علمی همایش «آیین یلدا آیینه فرهنگ و تمدن کهن ایران» با بیان اینکه مجموعه مقالات این همایش منتشر می شود تصریح کرد: بخش پایانی این همایش نیز دوم دی از ساعت ۱۰ تا ۱۶ در قالب ۴۰ سخنرانی علمی در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار خواهد شد.

آقای حسن زاده گفت: نشست پیش همایش این رویداد نیز در قالب برنامه های هفته پژوهش در ۲۶ آذر از ساعت ۱۳ تا ۱۸ با توجه به ارتباط طرح های پژوهشی پژوهشکده مردم شناسی با موضوع یلدا برگزار می شود.