اشک های آیت الله جوادی در فراق حاج قاسم

تاریخ خبر:
1398/10/16 09:18
مطالب آزاد خبرگزاری رسا
حضرت آیت الله جوادی آملی در درس خارج فقه خود با اشاره به مجاهدت های مخلصانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، در فراق این سردار رشید اسلام گریست.

حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی امروز در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تسلیت شهادت مجاهد اسلام سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: همه ما وامدار شهادت و مجاهدت برادر عزیز مرحوم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی هستیم.

وی افزود: حاج قاسم پارسال که به قم آمده بود دیداری با آقایان داشت، همراه عده ای به دیدار بنده در مؤسسه آمد و در پایان به من گفت با شما کار دارم و کفن خود آورد و گفت شهادت بدهید، ما چه صلاحیت داریم شهادت بدهیم، کسی که عمری به قرآن و عترت خدمت و نظام، امنیت، ناموس، دین، شرف، نظام و حرف های امام و رهبری را حفظ کرده است.

حضرت آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: ما امضا کردیم و گفتیم خدایا تو شاهدی گفتیم «هو الشاهد»؛ خدایا تو شاهدی این عزیز ما کارگزار توست، الان هم با بهترین وجه، خدا را مهمان خود قرار داد، حشرش با انبیا، اولیای الهی، شهدای کربلا و با حسین بن علی بن ابیطالب(ع) باشد.

وی همچنین با بیان این که شهید سلیمانی عزیز ملت ایران و ملت های دیگر بود، گفت: قتل انبیا و اولیای الهی به دست امثال ترامپ ها بوده است و حداقل تلفات جنگ جهانی اول و دوم که همین ترامپ ها کشتند 70 میلیون است.