جزئیات تشییع آیت الله رسولی محلاتی در تهران و قم اعلام شد

تاریخ خبر:
1398/10/21 09:27
مطالب آزاد خبرگزاری حوزه
پیکر آیت الله رسولی محلاتی روز یکشنبه ۲۲ دی ماه ساعت ۹ صبح از مسجد فرشته(چیذر) تهران به شهر قم منتقل خواهد شد.

پیکر آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی، روز یکشنبه ۲۲ دی ماه ساعت ۹ صبح از مسجد فرشته(چیذر) تهران به شهر قم انتقال خواهد یافت و ساعت ۱۵ از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع و در جوار حضرت معصومه(س) به خاک سپرده می شود.

مراسم بزرگداشت آن مرحوم روز سه شنبه ۲۴ دی ماه در مسجد فرشته واقع در چیذر و روز پنج شنبه ۲۶ دی در حسینیه شهید محلاتی تهران برگزار می شود.

بر پایه این گزارش، آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی، عضو بیت امام راحل (ره) و دفتر مقام معظم رهبری و مورخ و پژوهشگر و مؤلف بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در حوزه قرآنی و تاریخ تشیع شامگاه روز پنجشنبه ۱۹ دی ماه به لقاءالله پیوست.

مرحوم آیت الله رسولی محلاتی، مسئول وجوهات و مسائل شرعی دفتر مقام معظم رهبری و سال ها نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود و در دانشگاه امام صادق(ع) و دانشکدهٔ الهیات دانشگاه تهران نیز کرسی تاریخ اسلام را بر عهده داشت.

آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی، مؤلف آثاری چون تاریخ اسلام، کیفر گناه و آثار و عواقب خطرناک آن، قصص قرآن یا تاریخ انبیاء، درس هایی از تاریخ تحلیلی اسلام، راهنمای بهشت یا بهشتیان از دیدگاه قرآن و حدیث، جنبه های اخلاقی و سیره عملی امام رضا (ع) و شرح تألیفات شیخ طوسی و شروح آن ها بوده است.

وی از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ نخستین رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه بود و نمایندگی استان تهران را در دومین دوره مجلس خبرگان رهبری بر عهده داشت.

آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی در سال ۱۳۰۹ در شهرستان محلات دیده به جهان گشود و از شاگردان برجسته امام خمینی (ره) از مدرسین حوزه علمیه قم بود و در دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستمشاهی نقش مؤثری داشت.