آموزش درست جوانان ضامن اداره صحیح کشور در آینده است

تاریخ خبر:
1398/11/24 10:57
مطالب آزاد خبرگزاری رسا
حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به لزوم ترویج معارف و کلمات اهل بیت(ع) در بین نوجوانان و جوانان تأکید کرد که آموزش درست آنها ضامن اداره صحیح کشور در آینده است.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار با جمعی از اعضای ستاد سلمان فارسی با بیان این که خدای متعال به انسان های دارای کمال انسانیت عنایت ویژه ای دارد، گفت: مطابق قرآن کریم این ها اولا انسان هایی متقی و ثانیا انسان هایی اهل احسان هستند.

وی افزود: این ها کسانی هستند که هم خودشان هدایت شده اند و هم به دنبال هدایت دیگران هستند، بنابراین همه باید تلاش کنیم در کنار این که علم و دانش را می آموزیم از هدایت و آموزش دیگران نیز غافل نباشیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه عنوان کرد: از جمله کسانی که دارای چنین مقامی هستند حضرت امیرالمؤمنین(ع) است که در سه مرحله از کلام خود این مطلب را تأیید کرده اند، ایشان اولا می فرمایند: اگر می خواهید امیر شده و مورد محبت مردم باشید همیشه به زیردستان خودتان خدمت کنید.

وی با اشاره به این که حضرت علی(ع) بر عدم دراز کردن دست به سوی افراد تأکید زیادی دارند، گفت: ایشان می فرمایند: هرکسی که احتیاج به دیگران پیدا کند اسیر او می شود و در مرحله سوم بر لزوم قناعت و کفایت و بی نیازی به دیگران تأکید کرده و می فرمایند اگر می خواهید شبیه به انسان های ثروتمند باشید بی نیازی و قناعت پیشه کنید.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: باید کلمات اهل بیت(ع) دستور العمل زندگی خود قرار بدهیم و طبق دستورات آنها اولا تقوا داشته باشیم و دوم این که به دیگران نیز توجه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: آینده کشور و مملکت در گرو همین جوانان و نوجوانان و کودکان امروز است که باید این مملکت را اداره کنند، از این رو آموزش و تربیت آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.