شرایط پذیرش مرکز تخصصی فقه و حقوق حضرت ولی عصر

تاریخ خبر:
1399/05/05 02:45
دوره های علمی و آموزشی خبرگزاری رسا
مرکز تخصصی فقه و حقوق حضرت ولی عصر(عج) در سطح دو و سه در رشته های فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق خصوصی و فقه و حقوق جزا و جرم شناسی دانش پژوه می پذیرد.

مرکز تخصصی فقه و حقوق حضرت ولی عصر(عج) برای سال تحصیلی 1400ـ 1399 در سطح دو برای رشته فقه و حقوق اسلامی و سطح سه در رشته های فقه و حقوق خصوصی همچنین فقه و حقوق جزا و جرم شناسی دانش پژوه می پذیرد.

آموزش و ترویج گرایش های تخصصی فقه با تکیه بر تراث علمی ارزشمند حوزه ها، کاربردی کردن آموزش های تخصصی فقه، آموزش مطلوب مباحث حقوقی مرتبط با گرایش تخصصی فقه جهت ایجاد توان برقراری ارتباط با مسائل روز جامعه و نظام، ایجاد مهارت های پژوهشی طلاب و تقویت توان انجام تحقیقات تمرینی در گرایش های تخصصی فقه از سیاست ها و اهداف مرکز تخصصی فقه و حقوق ولی عصر(عج) است.

از مزایای پذیرش در مرکز تخصصی فقه و حقوق حضرت ولی عصر(عج) می توان به ارائه دروس تکمیلی فقه متناسب با گرایش تخصصی علاوه بر برنامه آموزشی معمول فقه در حوزه های علمیه، طراحی و اجرای برنامه های علمی پژوهشی متناسب با علاقه و توانمندی طلاب به منظور رشد علمی آنان اشاره کرد.

امکان استفاده از کتابخانه تخصصی فقه و حقوق و مرکز رایانه مدرسه، فراگیری مطلوب مباحث حقوقی متناسب جهت کاربردی کردن آموزه های فقهی، پایش مستمر وضعیت دروس فقه و اصول حوزه توسط مرکز هدایت علمی ـ تربیتی مدرسه ولی عصر(عج) و استفاده از سایر خدمات آن، پرداخت کمک هزینه تحصیلی به پذیرفته شدگان و معرفی آنان جهت استفاده از امکانات خوابگاهی حوزه، فراهم آوردن زمینه دستیاری علمی پژوهشی پذیرفته شدگان مستعد و علاقه مند در زمینه علمی هر گرایش، اعطای مدرک فارغ التحصیلی تخصصی از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه، امکان شرکت در فوق برنامه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تهذیبی مرکز و برخورداری پذیرفته شدگان و خانواده آنان از خدمات مشاوره روانشناختی از جمله مزایای پذیرش در مرکز تخصصی حضرت ولی عصر(عج) است.

شرایط پذیرش

موفقیت در مراحل پذیرش علمی و تشخیصی، تعهد به اختصاص وقت کافی، رعایت تمامی قوانین و مقررات مرکز و تعهد به شرکت در تمامی برنامه های آموزشی معمول حوزه مطابق قوانین جاری مرکز مدیریت حوزه علمیه از جمله شرایط عمومی پذیرش در مرکز تخصصی حضرت ولی عصر(عج) است.

شرایط اختصاصی پذیرش در سطح دو مرکز تخصصی فقه و حقوق حضرت ولی عصر(عج)، اتمام پایه شش تا شروع سال تحصیلی آتی، حداکثر سن برای دارندگان مدرک سیکل 21 سال و برای مدرک بالاتر به نسبت حداکثر تا 28 سال و معدل 18 در فقه و اصول پایه 4 و 5 و نیمه اول پایه 6 و شرایط اختصاصی در سطح سه، اتمام پایه هشتم تا شروع سال تحصیلی آتی، حداکثر سن برای دارندگان مدرک سیکل 23 سال و برای مدرک بالاتر به نسبت حداکثر تا 30 سال و معدل 17 در فقه و اصول پایه 6 و 7 و نیمه اول پایه 8 است.

منابع آزمون ورودی

منابع آزمون سطح دو ابواب قضا، شهادات، اقرار، متاجر، اجاره، نکاح و طلاق، حدود، قصاص و دیات از کتاب شرح لمعه، اصول فقه مرحوم مظفر یا حلقه ثانی شهید صدر به انتخاب داوطلب، و منابع آزمون سطح کتاب مکاسب جلد 1 و 2 و 3 چاپ کنگره و کتاب رسائل است.

طلاب دارای شرایط می توانند برای نام نویسی در مرکز تخصصی فقه و حقوق حضرت ولی عصر و کسب اطلاعات بیشتر تا 15 مردادماه به سامانه اینترنتی این مرکز به نشانی http://qomvaliasr.ir مراجعه کنند.

گفتنی است، آزمون ورودی مرکز تخصصی حضرت ولی عصر(عج) در مردادماه برگزار و شیوه برگزاری آزمون با توجه به شرایط بیماری کرونا در کشور متعاقباً اعلام خواهد شد.