فقط هفتمی ها و دهمی ها نیاز به حضور در مدرسه برای ثبت نام دارند

تاریخ خبر:
1399/05/06 01:22
زمینه های تحصیلی خبرگزاری صدا و سیما
وزیر آموزش و پرورش گفت: حضور اولیا و دانش آموزان تنها برای ثبت نام در پایه های هفتم و دهم الزامی است و سایر دانش آموزان به صورت خودکار ثبت نام خواهند شد و نیازی به مراجعه به مدرسه را ندارند.

آقای محسن حاجی میرزایی درباره رعایت نشدن شیوه نامه های بهداشتی در برخی مدارس افزود: گزارشی سرزده از نحوه ثبت نام دانش آموزان در مدارس پخش شد و من موضوع رعایت شیوه نامه را پیگیر خواهم شد.

وی از تهیه تبلت دانش آموزی و امکان اتصال تلویزیون های خانگی به شبکه شاد خبر داد و گفت: مسؤولان فنی آموزش و پرورش در حال اجرای این دو طرح با کمترین هزینه هستند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: وزارت ارتباطات متعهد شده است که همه مدارس را تا شهریور به شبکه ملی اطلاعات متصل کند و همچنین نقاطی در کشور که تحت پوشش اینترنت نیستند نیز مشخص و نسبت به توسعه پوشش اینترنتی برای آموزش مجازی دانش آموزان اقدام کند.

آقای حاجی میرزایی تأکید کرد: مدیران همه مدارس را ملزم کرده ایم که نحوه دسترسی دانش آموزان خود را به تلفن همراه، تبلت و اینترنت مشخص کنند تا مشخص شود که دانش آموزانی که به تلفن همراه و اینترنت دسترسی ندارند به چه صورت باید آموزش ببینند.

وی گفت: اینترنت شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) در سال تحصیلی قبل رایگان بود و برای سال تحصیلی آینده نیز به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد دادیم که اینترنت این شبکه باید رایگان شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: از آموزش های تلویزیونی همچنان مانند سال قبل استفاده خواهد شد و بسته های خودآموز آموزشی نیز از طریق مدارس در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار خواهد گرفت.

آقای حاجی میرزایی با تأکید بر این که ۴۰ درصد کلاس ها امسال حضوری خواهد بود؟ گفت: سال تحصیلی را به گونه ای آغاز می کنیم که همه دانش آموزان از فرصت آموزش بهره مند شوند.

وزیر آموزش و پرورش درباره شهریه مدارس غیر دولتی افزود: شهریه مطابق هر مدرسه در پایگاه اینترنتی آموزش و پرورش وجود دارد صورت دریافت شهریه بیش از مبلغ مصوب تخلف محسوب شده و با مدیر متخلف برخورد خواهد شد.

وی درباره دریافت شهریه در مدارس غیر دولتی برای بسته اینترنتی و دو نرخی شدن شهریه در برخی از این مدارس گفت: این دریافتی ها تخلف است و هفته آینده جلسه ای با مسؤولان مدارس غیر دولتی در این باره خواهم داشت.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدارس غیر دولتی اگر موقعیت خود را درست تقویت کنند می توانند توسعه پیدا کنند و در غیر این صورت آسیب خواهند دید.

آقای حاجی میرزایی درباره ساخت مدرسه در شهرک های مسکونی نیز گفت: برای واحد های آموزش شهرک های جدید ساخته شده باید فکری شود، زیرا ساخت مدرسه در این شهرک ها به بهانه افزایش هزینه واحد ها سالهاست به فراموشی سپرده شده است که این قانون باید دوباره اجرا شود.

وی افزود: مدارس منطقه ۲۲ تهران به دلیل ساخت شهرک ها و برج های مسکونی تنها نیاز یک چهارم دانش آموزان این منطقه را برطرف می کند و باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره پرداخت مطالبات فرهنگیان نیز گفت: حق التدریس پارسال معلمان به طور کامل پرداخت شده است و حق التدریس امسال نیز به زودی پرداخت خواهد شد.