دیدار رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه با رئیس مرکز نور

تاریخ خبر:
1399/05/08 12:28
مطالب آزاد خبرگزاری نور سافت
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن ربانی، ضمن حضور در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد حسین بهرامی دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه، ضمن حضور در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهرامی رئیس مرکز نور، دیدار و گفتگو کردند.

گفتنی است، در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین ربانی، ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهرامی به ریاست مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و آرزوی موفقیت و توفیق خدمت گذاری برای ایشان در سمت جدید، بیان کرد: دستگاه های حوزوی نتوانسته اند آن طوری که شایسته است از ظرفیت های با ارزش مرکز نور استفاده کنند که امیدواریم با رویکرد مرکز در ریاست جدید، این مسئله مهم و ضروری صورت پذیرد تا همه از برکات تولیدات این مرکز، بهره مند شوند.

 رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه با مرور همکاری های پیشین بین مرکز خدمات و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، بر همکاری بیشتر در پروژه های آتی و نیز تسریع و نتیجه گرفتن از پروژه های مشترک سابق، تأکید کردند.

در ادامه این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهرامی رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نیز ضمن تشکر از حضور حجت الاسلام و المسلمین ربانی در مرکز نور، بیان داشت: همانگونه که تاکنون رویۀ مرکز نور خدمت رسانی به طلاب و پژوهشگران بوده است، پس از این نیز آمادگی داریم در هر زمینه ای که مقدور باشد به صورت جدی برای خدمت رسانی به طلاب اقدام نماییم و از آنجا که مرکز خدمات نقطۀ ثقل جمع شدن همۀ حوزویان است، بسیار خرسند می شویم که خدمات ما به طلاب از کانال این مرکز مبارک و خوش نام باشد.

رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی افزود: فعالیت مرکز نور طی 30 سال گذشته باعث شده امروزه عمده کارهای پژوهشی و آموزشی در حوزه های علمیه با محوریت محصولات نور صورت گیرد که این باعث مباهات امروز ماست و ما باید طوری عمل کنیم که 20 یا 30 سال آینده بتوانیم به فعالیت های امروزمان افتخار کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهرامی با بیان اینکه مسئولیت تخصصی مرکز نور، فعالیت جدی در امر محتواست، افزود: با پیشرفت تکنولوژی در زمینه محتوا، حیطه های جدید و پیچیده ای مانند هوش مصنوعی، داده کاوی و. . . به وجود آمده که مرکز نور علاوه بر عرصه های سابق، در عرصه های جدید نیز تمام تلاش خود را در ورود تخصصی و جدی تر مصروف خواهد کرد.

در پایان جلسه نیز با توجه به تفاهم نامه امضا شده بین طرفین، مقرر شد جناب حجت الاسلام و المسلمین مهدوی و حجت الاسلام و المسلمین خوانساری به نمایندگی از مرکز خدمات و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی جهت پیگیری و عملیاتی نمودن بندهای تفاهم نامه، اقدام نمایند.