حضور دانش آموزان الزامی نیست

تاریخ خبر:
1399/06/17 09:16
زمینه های تحصیلی خبرگزاری صدا و سیما
وزیر آموزش و پرورش: با توجه به بررسی ها، تصمیم بر این شد که برای حضور دانش آموزان در مدارس الزام نباشد و دانش آموزان حق انتخاب دارند.

آقای محسن حاجی میرزایی درباره تازه ترین تصمیمات در خصوص نحوه تعامل دانش آموزان با معلمان، با تاکید بر اینکه همچنان نظر و توصیه ما آموزش حضوری است، افزود: با این حال، هیچ یک از مدارس دولتی و غیر دولتی حق ندارند که دانش آموزان را ملزم به حضور در مدارس کنند.

حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ما موظفیم خدمات آموزشی را به همه دانش آموزان ارائه کنیم و تدابیر لازم اندیشیده شده است و امکان آموزش حضوری، آموزش تلویزیونی و آموزش از طریق سامانه شاد را فراهم کرده ایم.

وزیر آموزش و پرورش: حضور دانش آموزان الزامی نیست دانش آموزان باید یکی از دو روش حضوری یا مجازی را انتخاب و به مدرسه اعلام کنند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: از نظر ما اولویت با آموزش حضوری است، چون در مدرسه تقویت آموزش ذهنی و روانی دانش آموزان را داریم و آموزش شکل بهتری می گیرد.

وی تاکید کرد: دانش آموزان باید یکی از دو روش حضوری یا مجازی را انتخاب و به مدرسه اعلام کنند.

وزیر آموزش وپرورش گفت: در شیوه نامه وزارت بهداشت نیز آمده است که دانش آموزانی که در مدارس حضور می یابند، ساعات کوتاهی در مدرسه خواهند بود و بنابراین باید بخشی از آموزش های آن ها نیز به صورت غیرحضوری انجام شود.

گزارشی از ابتلای دانش آموزان به کرونا نداشتیم

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: گزارشی از ابتلای دانش آموزان به ویروس کرونا درچند روز گذشته درمدارس نداشته ایم ولی ما به نگرانی خانواده ها احترام می گذاریم و آنها مختار هستند آموزش حضوری و یا غیر حضوری را انتخاب کنند.

آقای حاجی میرزایی یادآور شد: آمارهای تدریجی ما هم نشان می دهد تا چند روز گذشته بیش از 50 درصد دانش آموزان آموزش حضوری را انتخاب کردند و بقیه دانش آموزان آموزش مجاری و تلویزیونی را ترجیح دادند.

در دسترس بودن همه خدمات شاد از دو روز آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت: همه خدمات شبکه آموزش دانش آموزی تا دو روز آینده در دسترس همگان خواهد بود.

آقای حاجی میرزایی افزود: به روز رسانی نسخه جدید شبکه دانش آموزی از روز جمعه آغاز شد و ما نیازمند حداکثر 72 ساعت زمان هستیم که اطلاعات لازم به شبکه جدید شاد ( شاد2 ) منتقل شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ممکن است در اتصال به شبکه در برخی مدارس همچنان مشکلاتی وجود داشته باشد که این مشکلات به زودی برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: محتوای آموزشی روی شاد بارگذاری شده و امکان برگزاری کلاس های زنده نیز وجود دارد.

آقای حاجی میرزایی افزود: ما دیروز گزارشی داشتیم که حدود 500 هزار ارتباط زنده در شبکه شاد برقرار شده است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: با دستور رئیس جمهور استفاده از شاد رایگان است و معلمان و دانش آموزان می توانند بدون دغدغه آموزش های مدرسه را در این شبکه دنبال کنند.

وی گفت: در تماسی که باوزیر ارتباطات داشتم، گفتند که معلمان و دانش آموزان با استفاده از هر اپراتوری می توانند از اینترنت رایگان شاد استفاده کنند.