رمان محمد(ص) همزمان با اهانت به ساحت پیامبر (ص) و ترجمه به 5 زبان

تاریخ خبر:
1399/06/24 12:13
تازه های علمی ، پژوهشی ، نشر خبرگزاری فارس
چاپ هشتم رمان محمد(ص) نوشته ابراهیم حسن بیگی از سوی انتشارات مدرسه منتشر شد.

ابراهیم حسن بیگی از نویسندگان کشورمان اظهار داشت: رمان «محمد(ص)» که درباره پیامبر مهربانی ها نوشته شده تجدید چاپ شد.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه «محمد(ص)» یکی از کتاب های شاخصی است که در باره پیامبر اسلام نوشته شده اما به چه زبان هایی ترجمه شده است، گفت: این کتاب تاکنون به زبان های انگلیسی، عربی، اسپانیایی، ازبکی و ترکی استانبولی منتشر شده است. چاپ هشتم این کتاب در ۲۸۸ صفحه از سوی انتشارات مدرسه منتشر شده است.

در روایت این رمان که در ۱۵ بخش تالیف شده است، شخصی یهودی که به عنوان یک دانشمند معرفی می شود، از طرف شورای عالی یهود مأمور می شود به سمت پیامبر اسلام(ص) رفته و با تظاهر به اسلام آوردن، یا او را کشته یا عقایدش را به چالش بکشد.

وی به سوی پیامبر اکرم (ص) رفته و شرح زندگی و فعالیت های او را در ۱۵ گزارش مجزابرای شورای عالی یهودیان ارسال می کند، اما پس از ارسال گزارش پانزدهم که در ایام بیماری و رحلت پیامبر اکرم(ص) انجام می شود، به شهر خویش باز می گردد و حس می کند که دچار نوعی فقدان شده و روح خود را اسیر رفتار و پیام و کردار پیامبر اکرم(ص) می بیند.

او درمی یابد که اتفاقی در درونش رخ داده است؛ به ویژه اینکه متوجه می شود که در مدت ارسال این نامه ها رئیس وی بر اثر مطالعه این نامه ها و آشنایی با کردار و منش پیامبر(ص) به اسلام گرایش پیدا کرده است.

در این روزها که غرب به پیامبر رحمت و مهربانی اهانت کرد، خواندن این کتاب خالی از لطف نیست.