ممنوعیت ورود زائران پیاده به مشهد

تاریخ خبر:
1399/06/26 12:38
مطالب آزاد خبرگزاری صداوسیما
مراسم پیاده روی زائران در دهه پایانی ماه صفر برگزار نمی شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در جلسه ممنوعیت ورود زائران پیاده به مشهد، در دهه پایانی ماه صفرکارگروه زائران و گردشگران خارجی استان گفت: با تصمیم ستاد کرونای خراسان رضوی امسال متاسفانه نمی توانیم پذیرای زائران پیاده حضرت ثامن الحجج(ع) در دهه آخر صفر باشیم.

محمدصادق براتی افزود: هرساله خراسان رضوی و مشهد مقدس پذیرای سیل مشتاقان اهل بیت علیه السلام خصوصا زائران حضرت رضا(ع) بود که متاسفانه با شیوع این بیماری، با وجود آمادگی تمامی دستگاه ها و کمیته های ۱۴گانه ستاد دهه پایانی ماه صفر، نمی توانیم پذیرای زائران پیاده آن حضرت باشیم و در این خصوص با استانداران سراسر کشور مکاتبه خواهد شد تا زائر اعزام نکنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت آمار زائران غیرایرانی خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل این کارگروه دستیابی به یک آمار دقیق در حوزه زائران غیرایرانی است تا بر اساس آن با سیاستگذاری و برنامه ریزی مناسب، امر زیارت را برای زائران تسهیل نماییم.

براتی تاکید کرد: باید در خصوص تهیه آمار و ارقام زائران غیر ایرانی به یک ساز و کار مشخص و مدون برسیم تا بر اساس آن در زیرساخت ها، هتل ها، اماکن اقامتی و خدمات ظرفیت سازی کنیم.