نرم افزار مجموعه آثار آیت الله شیخ عباس ایزدی تولید شد

تاریخ خبر:
1399/08/26 02:27
تازه های علمی ، پژوهشی ، نشر نور سافت
به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، نرم افزار مجموعه آثار آیت الله حاج شیخ عباس ایزدی رحمه الله تولید شد و به زودی در اختیار پژوهشگران گرامی قرار خواهد گرفت.

 به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، نرم افزار مجموعه آثار آیت الله حاج شیخ عباس ایزدی رحمه الله تولید شد و به زودی در اختیار پژوهشگران گرامی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، در این نرم افزار متن 12 عنوان کتاب از آثار آیت الله حاج شیخ عباس ایزدی رحمه الله، به زبان فارسی و عربی در در موضوعاتی مانند قرآن و تفسیر، ادعیه، اخلاق و عرفان، نهج البلاغه، عقاید و انقلاب اسلامی، در اختیار کاربر قرار گرفته است.

اخلاق ایزدی، خطبه ها و نکته ها، شرح و تفسیر دعای افتتاح، تحلیلی بر دعاهای انبیا در قرآن، الإمامة والولایة فی الکتاب والسنة، عاشورای خونین 57 نجف آباد، جدل، استدلال و آداب مناظره در قرآن کریم از جمله کتاب های ارائه شده در نرم افزار مجموعه آثار آیت الله حاج شیخ عباس ایزدی رحمه الله به شمار می رود.

لازم به ذکر است، این نرم افزار در قالب جدید کتابخانه استاندارد نور ارائه شده است که علاوه بر قابلیت های فنی و پژوهشی تولیدات گذشته مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) در قالب کتابخانه دیجیتال نور، مانند جستجوی ساده و پیشرفته در کتاب ها، انتقال متن به نرم افزار word، دسترسی سریع به بخش های مفید لغت نامه، قرآن، کتابشناسی، ویژگی های تازه و مفیدی را در خود جای داده است.

برطرف شدن محدودیت در خصوص ابعاد صفحه نمایشِ دستگاه های مختلف، امکان به روزرسانی مستقیم نرم افزار از طریق اینترنت توسط کاربر، در نظر گرفتن میز پژوهشی برای محقق، جستجو در متن کتاب ها با قابلیت اولویت دهی به نتایج و با عملگرهای استاندارد، بهبود نتایج جستجو بر اساس کتاب، نویسنده و زبان و. .. از جمله قابلیت های این قالب جدید به شمار می رود.

همچنین این قالب به کاربران مجموعه آثار آیت الله حاج شیخ عباس ایزدی رحمه الله، این اجازه را می دهد که بر هر قسمت دلخواه از متن کتاب، یادداشت نویسی کنند؛ همچنین امکان رنگی کردن، نوشتن عنوان و انتساب چند نمایه برای جستجوی سریع تر نیز برای کاربر فراهم شده است که همه این یادداشت ها، نمایه ها و. .. در یک ابزار واحد به نام پژوه نگار جمع آوری شده و قابل مدیریت توسط کاربر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نرم افزار مجموعه آثار آیت الله حاج شیخ عباس ایزدی رحمه الله، اینجا کلیک کنید.

جهت مطالعه زندگی نامه آیت الله عباس ایزدی رحمه الله، اینجا کلیک کنید.