ششمین اجلاس جهانی حلال در استانبول

تاریخ خبر:
1399/10/01 08:25
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری حوزه
ششمین «اجلاس جهانی حلال» به میزبانی ترکیه در استانبول برگزار می شود. سال گذشته حدود ۶۷ سخنران ارشد از ۲۵ کشور مختلف در اجلاس شرکت کردند

ششمین «اجلاس جهانی حلال» به میزبانی ترکیه به هدف گردهم آوردن نقش آفرینان و سرمایه گذاران در صنعت حلال از فردا آغاز به کار می کند.

اجلاس جهانی حلال امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به شکل ترکیبی با مشارکت بین المللی فیزیکی و آنلاین برگزار می شود. این برنامه با عنوان «حلال برای همه: حلال از همه جنبه ها، از تولید تا مصرف»، در مرکز همایش های پولمن در استانبول برگزار می شود و تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

این اجلاس بزرگترین رویداد حلال جهان است که هدف آن ارائه آخرین تحولات و به روزرسانی های مربوط به بخش حلال با مشارکت آکادمیسین های بین المللی و کارشناسان فقه اسلامی از سراسر جهان است.

حدود ۶۷ سخنران ارشد از ۲۵ کشور مختلف در اجلاس سال گذشته شرکت کردند. این رویداد سالانه در سال های گذشته تحت نظارت ریاست جمهوری ترکیه، وزارت تجارت و سایر نهادهای برجسته برگزار شده است.

اجلاس سال گذشته شامل کنفرانس هایی در زمینه هایی مانند غذای حلال، مواد آرایشی، گردشگری، دارویی، لباس محجوب، امور مالی دارایی اسلامی و سبک زندگی اسلامی بود.

هدف این اجلاس پرداخت به موضوعات مرتبط با تجارت حلال در امور مالی، جهانگردی، غذا، دارو، مواد آرایشی و بهداشتی، نساجی، مد محجوب و سایر بخش ها به منظور افزایش آگاهی بوده است.

علاوه بر این، نمایشگاه حلال مجازی در ترکیه با نام «ای-حلال اکسپو» از امروز بصورت آنلاین برگزار می شود و تا روز پنجشنبه ادامه دارد.

در مورد نمایشگاه «ای-حلال»، این نمایشگاه به بازدیدکنندگان تجاری، خریداران، متخصصان واجد شرایط، رهبران و سرمایه گذاران صنعت حلال از سراسر جهان فرصتی برای معرفی و نمایش آثار خود می دهد و فضایی را برای نمایش محصولات و خدمات خود به شرکت کنندگان ارائه می دهد. این پلتفرم به بازدیدکنندگان تجاری امکان ملاقات و تعامل با مشتریان خود را از طریق گزینه های مختلف تعامل مانند اسکایپ، واتس اپ و زوم می دهد.