جشنواره ملی "پرچمداران انقلاب اسلامی" برگزار می شود

تاریخ خبر:
1399/11/18 01:18
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری حوزه
مسئول امور روحانیت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همدان از برگزاری اولین جشنواره ملی "پرچمداران انقلاب اسلامی" خبر داد و۲۰بهمن را آخرین مهلت ارسال آثار اعلام کرد.

 

حجت الاسلام سید تقی حسینی مسئول امور روحانیت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همدان یکی از شاخصه های انقلابی گری را، مردمی بودن عنوان کرد و اظهار داشت: از مصادیق این نوع تفکر و مسئول در تراز انقلاب می توان، شهید سلیمانی را مثال زد که در تمام صحنه ها خود را جدای از مردم نمی دانست.

وی افزود: با وجود جایگاه و مسئولیتی که این شهید بزرگ داشت، اما مشاهده می کنیم بعد از شهادتشان و انتشار مستنداتی از ایشان بسیاری از مردم با ابعاد وجودی. رفتاری شهید سلیمانی بیشتر آشنا می شوند و این نشانگر اخلاص ایشان است.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی هیچ گاه خودش را درگیر جناح بازی نمی کرد، خاطر نشان کرد: آنچه باعث ماندگاری مکتب حاج قاسم در جامعه و در بین مردم از اقشار مختلف شده، همین رفتارهای مردمی ایشان است که از آنها باید به عنوان تلنگری برای مسئولان یاد کنیم که اگر می خواهند مسئول در تزار انقلاب باشند، باید در مسیر شهید سلیمانی و مکتب سلیمانی حرکت کنند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های بنیاد حفظ و آثار همدان در مناسبت ها و ایام مختلف در کشور، یادآور شد: در کنار فضا سازی ها و همکاری با سازمان ها و نهادهای مختلف در راستای ترویج و نشر آثار دفاع مقدس، امسال اولین جشنواره ملی "پرچمداران انقلاب اسلامی" توسط این بنیاد اجرا خواهد شد.

مسئول امور روحانیت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همدان تصریح کرد: این جشنواره در سه محور نقش حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، نقش مراجع معظم تقلید و ائمه جمعه و نقش روحانیت در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

وی به تشریح نحوه شرکت در این جشنواره پرداخت و یادآور شد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را در یکی از بخش های پنج گانه تالیف و ترجمه، تحقیق و پژوهش، تولیدات چند رسانه ای، فیلم و عکس و فیلمنامه به آدرس دبیرخانه جشنواره واقع در بلوار بعثت، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان ارسال کنند.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه آخرین مهلت شرکت در این جشنواره ۲۰ بهمن ۹۹ می باشد، خاطر نشان کرد: همچنین علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه حضور و شرکت در این مراسم می توانند به سایت defafestival.com مراجعه کنند.