افراد لایق، متعهد و متخصص وارد عرصه رقابت های انتخاباتی شوند

تاریخ خبر:
1400/01/11 12:48
مطالب آزاد خبرگزاری حوزه
مجمع عمومی جامعه مدرسین در بیانیه ای به مناسبت دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی بر لزوم ورود افراد لایق، متعهد و متخصص و با قصد خدمت و درک شرایط کشور در عرصه رقابت های انتخاباتی تأکید کرد.

 مشروح بیانیه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت دوازدهم فروردین بدین قرار است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«امام خمینی قدس سره الشریف: ”روز دوازده فروردین” همه به ندای آسمانی واعتصموا بحبل الله جمیعا لبیک گفتند، و با تقریباً اتفاق آرا به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند».

در تاریخ حماسه آفرینی و انقلاب عظیم اسلامی و مردمی ایران، دوازدهم فرورین سال ۱۳۵۸ روزی ماندگار و مقطعی سرنوشت ساز می باشد که ملت غیور ایران رشد و بلوغ دینی و سیاسی خود را به اثبات رساند و ثمره مجاهدت های خود را با حضوری شکوهمند و تاریخ ساز در پای صندوق های رأی به ثبت رساند و «روز جمهوری اسلامی» را مطلعی برای شکوفایی دینی و ملی به ثبت رساند.

به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه ای مدظله العالی: «برای اولین بار بعد از دوران صدر اسلام یک حکومت و نظامی اعلان شد که دارای دو خصوصیت مردمی بودن و الهی بودن است» و این همان مولود پربرکت است که به نام جمهوری اسلامی امروز با اقتدار و صلابت چله ی بلوغ و کمال را گذرانده و نظام سیاسی خود را «الگویی الهی و مردمی» به جهان معرفی نموده است.

هدایت های رهبری الهی و مجاهدت های ملت رشید و بصیر ایران اسلامی، نقطه ی عطف صلابت جمهوری اسلامی است که در تمام برهه های حیات خود، شگفتی آفرین بوده و با حضور مقتدرانه خود جهان را متحیر ساخته است؛ ایمان، فهم سیاسی بالا، وفاداری و استقامت در مسیر تعالی بخش انقلاب و مصمّم در تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی، مهم ترین امتیازهای ملت عزیز ایران است که حقیقت جمهوری اسلامی ایران را در جهان، متمایز از دیگر ملت ها و نظام های سیاسی نموده است.

 مشارکت پرشور مردم در پیشبرد مقاصد عالیه انقلاب اسلامی از دیگر ویژگی های مردم شریف ایران است که از دوازدهم فرورین ماه سال ۱۳۵۸ آغاز و در انتخابات های سرنوشت ساز خود را نشان داده تا جایی که انتخابات در جمهوری اسلامی «نماد مردم سالاری دینی» گشته و راه را برای حق و تعیین سرنوشت خود و آینده ای روشن هموار نموده است.

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم؛ ضمن گرامی داشت دوازده فروردین «روز جمهوری اسلامی» اعلان می دارد؛

۱-مسئولین محترم نسبت به تسهیل امور اقتصادی، با اتکاء به منابع ملی و ارتقاء وضعیت معیشتی و تحقق شعار سال یعنی امر مهم مقام معظم رهبری مدظله العالی «پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در بخش تولید» تمام همت خود را بکار بندند.

۲-سال ۱۴۰۰ مقطعی مهم در موضوع انتخابات است که ضرورت دارد در تمام عرصه ها، افرادی لایق، متعهد و متخصص و با قصد خدمت و درک شرائط کشور به عرصه رقابت های انتخاباتی ورود نمایند.

۳-ملت بزرگ ایران اسلامی نشان داده است که در مواقع لازم، به تکلیف شرعی و قانونی خود عمل کرده است و امسال نیز با حضور هوشمندانه خود در میدان انتخابات، امتدادی موفق در آینده کشور را رقم می زنند و دشمنی و کینه ورزی دشمنان به ویژه شیطنت آنان را در فضای رسانه ای و مجازی خنثی می سازند.

۴-با پیروی از فرامین و رهنمودهای ولایت مطلقه فقیه و در نظر گرفتن معیارهای بیان شده از سوی معظم له در امر انتخابات، نظام جمهوری اسلامی با اقتدار و توفیقات بیشتری، به اهداف خود خواهد رسید. ان شاءالله

و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم