افتتاح نمایشگاه مجازی قرآن کریم

تاریخ خبر:
1400/02/11 03:46
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری صدا و سیما
" نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم " با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان قرآنی به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه قرآن کریم گفت: فعالیت های قرآنی در این ایام، بستری را برای توصیه های امام علی (ع) در توجه به قرآن کریم فراهم می کند.

آقای سید عباس صالحی افزود: نمایشگاه مجازی کتاب مقدمه ای برای برگزاری این رویداد شد که حالا نمایشگاه قرآن را در سراسر ایران به مدد فضای مجازی برپا شده است.

افتتاح نمایشگاه مجازی قرآن کریم

با افتتاح رسمی نمایشگاه در پایگاه اینترنتی به نشانی https://www.iqfa.ir بیش از ۱۵۰ هزار نفر در ثانیه های اول از این نمایشگاه بازدید کردند.

در نمایشگاه قرآن کریم بیش از هزار ناشر و موسسه فرهنگی فعالیت می کنند.

این نمایشگاه علاوه بر عرضه کتاب های قرآنی و دینی، نخستین بار کتاب های دفاع مقدس را ارائه می کند.

در نمایشگاه قرآن کریم برای ۱۲ هزار فعال قرآنی بُن خرید صادر شده است و سایر خریداران و بازدیدکنندگان می توانند کتاب های خود را با بیست درصد تخفیف خریداری کنند.

کتاب های این نمایشگاه از طریق پست ارسال می شود و هزینه پست برای خریداران رایگان است.

در نمایشگاه امسال علاوه بر عرضه کتاب، فعالیت های جنبی مانند برگزاری نشست های تخصصی و فعالیت های قرآنی ویژه خانواده ها و کودکان و نوجوانان (شامل مسابقه ها و آزمون های قرآنی) برگزار می شود.

نمایشگاه قرآن کریم به علت شیوع کرونا سال گذشته در مصلای تهران برگزار نشد و اکنون با فراهم آمدن زیرساخت های لازم در فضای مجازی برپا شده است.

نمایشگاه قرآن کریم تا ۲۰ اردیبهشت برپاست.

بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده است، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، دایر خواهد بود.