نشست خبری و رونمایی از نهج البلاغه همراه، برگزار می شود

تاریخ خبر:
1400/02/11 03:52
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری نورسافت
همزمان با فرارسیدن ایام شهادت مظومانۀ امام علی علیه السلام، نشست خبری و رونمایی از نرم افزار اندرویدی نهج البلاغه، یکشنبه 12 اردیبهشت برگزار خواهد شد
همزمان با فرارسیدن ایام شهادت مظومانۀ مولی الموحدین، امیرالمؤمنین حضرت علی بن ابی طالب علیه الصلاه و السلام، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) با همکاری خانۀ نهج البلاغه اصفهان، نرم افزار اندرویدی نهج البلاغه را به صورت رایگان عرضه خواهد کرد.

گفتنی است، این نرم افزار با ارائه پنج نسخه معتبر و مشهور از نهج البلاغه (صبحی صالح، فیض الاسلام، ابن ابی الحدید، بنیاد بین المللی نهج البلاغه، محمد عبده) بهترین منبع برای علاقه مندان و پژوهشگران نهج البلاغه خواهد بود.

همچنین در کنار متن کتاب نهج البلاغه، 31 ترجمه و 11 شرح به صورت اتصال عبارت به عبارت نیز ارائه گردیده که دسترسی به شرح ها با اتصال به اینترنت میسر خواهد بود.

لازم به ذکر است در نرم افزار نهج البلاغه همراه نور، برای اولین بار فهرست نمایه های موضوعی نهج البلاغه برگرفته از کتاب فرهنگ معارف نهج ابلاغه و نهج البلاغه نسخه بنیاد بین المللی نهج البلاغه در یک نرم افزار موبایلی عرضه شده است.

ارائه فایل صوتی قرائت متن نهج البلاغه (نسخه صبحی صالح) و قرائت ترجمه مرحوم استاد دشتی نیز از دیگر امکانات این نرم افزار است که کاربر می تواند پس از اتصال به اینترنت و دریافت فایل صوتی، از آن ها استفاده نماید.

گفتنی است، نشست خبری ارائه نرم افزار موبایلی نهج البلاغه در روز یکشنبه 12 اردیبهشت ماه 1400 مصادف با 19 ماه مبارک رمضان و اولین شب از لیالی قدر ساعت 11:30 برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی مرکز نور به آدرس (www.noorsoft.org) مراجعه نموده و همچنین پس از رونمایی نسبت به دریافت رایگان نرم افزار اندرویدی نهج البلاغه نیز اقدام نمایند.