فراخوان جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته

تاریخ خبر:
1400/05/19 02:49
دوره های علمی و آموزشی خبرگزاری فارس
براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری می رساند، زمان انتخاب رشته تا ساعت 24 روز پنجشنبه مورخ 1400/05/21 تمدید شده است و اطلاعیه تمدید انتخاب رشته، اصلاحات و یا اعلام ظرفیتهای جدید (شامل رشته های کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام) (دوشنبه 18 مرداد 1400) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

 آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به انتخاب کدرشته محل های تحصیلی اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل تا پنجشنبه مورخ 1400/05/21، نسبت به مشاهده و ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود اقدام نمایند. لازم به تاکید است مهلت اعلام شده به هیچ وجه قابل تمدید مجدد نمی باشد.

 دریافت فایل اصلاحات و جداول دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری1400 در قالب PDF

به اطلاع می رساند دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام برای نخستین سال اقدام به جذب دانشجوی کارشناسی ارشد پیوسته در رشته های "معارف اسلامی و مدیریت" و "معارف اسلامی و اقتصاد" می نماید.

از کلیه داوطلبان کنکور سراسری که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه می باشند دعوت می شود تا از طریق "اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400 سازمان سنجش آموزش کشور (گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی)" که طی هفته آینده منتشر خواهد شد، اقدام به ثبت نام در این دانشگاه نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبان می بایست در مصاحبه اختصاصی این دانشگاه نیز پذیرفته شوند و شرکت در گزینش دانشگاه امام حسین علیه السلام مانعی برای شرکت در فرآیند انتخاب رشته در کنکور سراسری 1400 ندارد و در صورت پذیرش، داوطلبان می توانند در هر کدام از رشته های دانشگاه سراسری و دانشگاه امام حسین علیه السلام که قبول شده اند و تمایل دارند، ثبت نام نمایند.

دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام هیچگونه تعهدی مبنی بر بورسیه دانشجویان ندارد و صرفاً دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی حائز شرایط باشند، در اولویت جذب سپاه و نیروهای مسلح قرار خواهند گرفت.

پذیرش دانشجویان در دانشگاه امام حسین علیه السلام بر اساس ضوابط و شرایط خاص صورت می پذیرد که در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی در این دانشگاه ذکر شده است.

الف) شرایط عمومی

تمامی ثبت نام کنندگان دانشگاه امام حسین علیه السلام می بایست شرایط عمومی آزمون سراسری بیان شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 را داشته باشند که این موارد به شرح زیر می باشد.

1) اعتقاد به دین اسلام

2) نداشتن اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر

3) عدم سوء پیشینه کیفری و اخلاقی

4) عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه

ب) شرایط اختصاصی

علاوه بر ضوابط عمومی کنکور، یک سری شرایط ویژه که در ادامه ذکر شده است:

1) ثبت نام کنندگان می بایست متولد سال 79 و بعد از آن باشند. (توجه نمایید که انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.)

2) برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی

3) سپری نمودن پایه های تحصیلی یازدهم و دوازدهم یا دارا بودن گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی

4) شرکت در یکی از گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری

5) قبولی در مصاحبه گزینشی دانشگاه.